ELLE STYLE AWARDS X M.A.C Ödül Töreni İçin Son
  • GÜN
  • SAAT
  • DAKİKA
  • SANİYE

RAHAT, AKTİF AMA ŞIK BİR TARZIN ALTIN KURALLARI

Casual giyim, çoğu zaman önemi azımsanan bir tarz olabilir, oysa günlük giyip kullandığınız kıyafetleriniz, imajınız üzerindeki en büyük etkiyi yaratan seçimleriniz olacaktır.

Davetlerde, özel günlerde, kutlamalarda, iş hayatı için giyinirken herkes belli bir seviyenin üzerinde durmak için çaba harcar. Ama gündelik giysilerinizle ortamlarda arz-endam ettiğinizde, tarzınızın seviyesi hala etkileyici sınırların üzerinde kalıyorsa çevrenizdeki insanların zihninde şık imajınız çok sağlam temellerle yerleşir. 

İnsanların gözünde, her koşul ve şart altında şık olmayı başaran, ne giyse yakıştıran o ayrıcalıklı insanlardan birine dönüşürsünüz. 

Dolayısıyla casual giyim alışkanlıklarınız imajınızı belirleyen çok önemli bir ayrıntıdır. Peki, casual giyimde dikkat edilmesi gereken altın kurallar nedir?

Hazır mevsim değişimindeyken ve gardırobumuz için yeni elbise modelleri de bakınırken, gündelik kıyafetlerimizle de daha şık ve fit görünmek için casual kıyafet seçimlerinde dikkat edilecek birkaç önemli detayın altını çizelim. Elbise modelleri arasında araştırma yaparken bir saten elbise ya da bir pantolon seçerken, sizi yansıtan renkler ve desenler kadar, bulunacağınız ortamın gereklerini de düşünerek seçim yapmanız önemli.

Ancak yine de sadece kendiniz için değil, karşınızdakilerin de beğeneceği bir kombin oluşturmak durumunda olacağın��zı hatırlamak doğru olur. 

Kontrast renklerin her zaman göze çarpacağını hatırlayarak, daha dikkat çekmek istediğiniz günlerde ve ortamlarda kontrastı vurgulayan bir kombin oluşturmak isteyebileceğiniz gibi, daha sakin ve daha low profile bir gün geçirmeye niyetliyseniz, daha pastel ve uçuk renklerde, fazla aksesuar ve kontras kullanmadan bir kıyafet seçimi yapmanız hedefinize ulaşmanızı kolaylaştırabilir.

Abiye üzerinde değil de günlük, casual kıyafetleriniz üzerinde de kullanacak olsanız, aksesuar seçiminde ise orijinalliğe ve işçilik kalitesine her zaman önem vermenizi tavsiye ediyoruz.

Aksesuarlar çoğumuzun gözünde sanat eserleri olarak görünen ürünler ve özgün bir tasarıma sahip olmayan aksesurlar kolayca “sıradan” ve basit bir algı yaratarak imajınız için olumsuz bir etkiyi güçlendirebilirler. Elbise ve aksesuar tasarımı arasında böyle ince bir ayrıntı olduğunu unutmamanızı tavsiye ederiz.