‘SAAT’ GELİYOR

‘SAAT' GELİYOR

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 10 Mart 2015
‘SAAT’ GELİYOR
29 Haziran 2007 tarihinde, ilk piyasaya çıktığı yıldan bu yana telefona bakış açımızı değiştiren iPhone'dan sonra sırada iWatch'lar var. Peki, Apple'ın web sitesinde ‘Saat geliyor' başlığı ile duyurulan ve dün de detaylı olarak tanıtılan iWatch'lar, saat-telefonlarla olan ilişkimizi nasıl etkileyecek?

Bunu anlamak için iWatch'ın özelliklerini bir kez daha hatırlatmak istiyoruz:


ZAMANDA SON NOKTA: Eh bir saat olduğuna göre, iWatch'ın ilk işi bizi zaman konusunda haberdar etmek. Ama apple'a göre bunu en kusursuz ve dakik şekilde yapıyor. Dahası takviminize de bağlayabildiğiniz için takviminizi güncellediğinizde, buradaki notlarla ilgili sizi haberdar ediyor.

İFADE ET KENDİNİ: iWatch'la sadece kolunuzdan konuşup, mesaj veya e-posta yollamakla kalmıyor, daha kişisel ifadeler, sembollerle iletişim kurabiliyorsunuz. Mesela sevgilinizden gelen ve saatinizin üzerinde yanıp sönen bir kalp işareti gibi...

SAĞLIĞIN TİKTAKLARI: Adımlarınızı, yaptığınız egzersizleri hatta ayakta durduğunuz süreyi ölçen ve sizi sağlıklı yaşamaya yönlendiren bir dost! Apple iWatch, kişisel antrenörünüz olmaya da aday!

ÇOK DAHA FAZLASI: İki farklı ebadı olan saati kendi zevkinize göre değiştirip kişiselleştirebiliyorsunuz. Kayışları, ekran görüntüsünü ayarlayabiliyorsunuz...

10 Nisan'da ön satışa, 24 Nisan'da Amerika'da piyasaya sunulacak olan iWatch'ların Watch, Watch Sport ve Watch Edition olarak 3 farklı serisi var ve 349 USD'den başlayan fiyatlarla satılacak.

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.