SARI YAZIN KEYFİNİ SÜRMEK İÇİN 5 ALTIN TAVSİYE

Yazın bittiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz çünkü Eylül ile birlikte sarı yaz dönemi başlıyor. Hırçın ve yakıcı güneş yerini yumuşacık bir sıcaklığa, dalgasız denizlere ve sessiz plajlara bırakıyor.

 1. Yeni plajları keşfe hazırlanın

Yüksek sezonda deniz tatili, plajlardaki aşırı yoğunluk nedeniyle biraz daha kısıtlı geçebilir. Herkesin bulduğu en iyi lokasyonu koruyarak denizin tadını çıkarmaya çalıştığı Haziran-Ağustos döneminin aksine Eylül-Ekim arasındaki yüksek sezonda pek çok plaj ve koy boşalır. Böylece, daha önce kalabalık nedeniyle tadını çıkaramadığınız, hatta bazen giremediğiniz eşsiz koyların, plajların keyfini sürebilirsiniz.

 2. Modunuzu sarı yaza hazırlayın

Yazın yakıcı güneşten korunmak için kullandığınız koruyucu etkisi olan makyaj malzemeleri, yazın kullandığınız mayolarınız, bikinileriniz, pareolarınız elbette yine kullanılabilir ama sarı yazın sakin, huzurlu, dingin, tazeleyici ruhuna uygun bir ruh halini doyasıya hissetmek ve anılarınızda bu dönemii farklı görüntülerle fotoğraflaştırmak için yeni mayolar, yeni havlular, hatta daha yumuşak güneşe uygun, daha hafif makyaj malzemeleri tercih edebilirsiniz. Bu amaçla Dagi ürünlerini, DeFacto koleksiyonlarını inceleyebilir, suya dayanıklı makyaj malzemeleri için de Flormar ürünleri arasından seçim yapabilirsiniz.

3. Dijital kapasitenize dikkat

Yaz aylarında yoğun olarak çekilen anı fotoğrafları ve videoları ile heme telefon hafızları hem de iCloud veya Google Drive gibi bulut depolama sistemleri kolayca dolabilir. Özellikle iCloud kullanıcıları, dolan kapasitenin ardından WhatsApp’ı bile kullanamaz hale gelebilirler. Sarı yazda, bomboş plajlarda, fotoğraf karesinin içine girecek yabancılar da olmayınca, fotoğraf/video çekme eğiliminin çok arttığını hatırlatalım, dolayısıyla, güneş ışığının en değerli zamanını, bulut servislerinizden ve telefon cihazınızdan gereksiz fotoğraf/video silmek için harcamak yerine, önceden bol miktarda depolama alanını boşaltmanızı tavsiye ederiz.

 4. Kalorinin ölçüsü kaçmasın

Acı ama gerçek, yaz sezonunda restoranlardaki kafelerdeki yüksek müşteri yoğunluğunun aksine, sarı yazda en güzel restoranlar, en yetenekli aşçılar az sayıdaki müşteriye hizmet eder ve siz de o şanslı misafirlerden biri olarak, o lezzetlerin tadını çıkarmak isterken ölçüyü kaçırmanız çok kolaylaşır. Diyetinizi ve yeme düzeninizi bozmamak için bilinçli seçimler yapmaya dikkat etmelisiniz. Pek çok insan sarı yaz dönemindeki fazla kalori tüketimi nedeniyle sonraki ayları yorucu bir diyet yaparak geçirmek zorunda kalabiliyor.

 5. Kazaksız çıkmayın

Haziran-Ağustos döneminin aksine, sarı yazda gündüzleri tatlı bir sıcak olur güneş battıktan sonra keyfinizi kaçıracak kadar soğuk bir havayla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle alışıldık yaz tatili bavul düzeninin dışında, yanınızda serin akşamlar için sıcak tutacak hafif kazakların bulunması doğru olur. Boş plajlarda, yıldızların altında güzel bir akşam geçirmek hoş bir plan ama üşümeye de gerek yok.