Serena Uziyel, New York’ta İlk Mağazasını Açtı

Tasarımcı, Amerika'da yeni mağazalar açmaya devam edecek.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 10 Haziran 2024
Serena Uziyel, New York’ta İlk Mağazasını Açtı

Geleneksel zanaatkarlık tekniklerini modern dokunuşlarla yeniden canlandıran Serena Uziyel, tasarımlarıyla dünyada adını duyurmaya devam ediyor. Kendine özgü tarzı ve estetik anlayışıyla markasını inşa eden Serena Uziyel, Amerika'nın moda merkezi New York'un Broome Caddesi'nde bulunan yeni mağazasında tasarımlarını sergiliyor.Broome lokasyonu, Serena Uziyel için genç bir öğrenciyken yaşadığı New York’a dönüş anlamına geliyor. Bu sebeple de Amerika’da açtığı ilk mağazanın Broome’da olması tasarımcı için çok büyük bir anlam ifade ediyor. Duygularını “Markamın mağazasını okuduğum ve çok önemli deneyimler kazandığım şehirde iki farklı yerde açmak inanılmaz heyecan verici” sözleriyle ifade eden Uziyel, bu hamleyi bir rüyanın gerçeğe dönüşmesi olarak tanımlıyor.


Mimari tasarımcı Esra Güray ve iç mimar Vivian Elvaşvili tarafından tasarlanan mağazanın konseptinde doğal meşe unsurlar ve natürel tonlarda tercih edilen döşemeli raflar koyu renkli tavanla eşsiz bir kontrast oluşturuyor.

Serena Uziyel, genel olarak minimal çizgilerin hakim olduğu mağazanın tasarımında dikkatleri markanın ayakkabı ve çanta modellerine çekmeyi amaçlıyor. Her bir model, Uziyel ve 200 zanaatkar kadından oluşan ekibi tarafından geleneksel ve unutulmaya yüz tutmuş zanaatkarlık tekniklerinin çağdaş bir tasarım anlayışıyla buluşmasıyla hayata geçiriliyor.


Mağazada, markanın imzası haline gelen Catena model çanta ve ayakkabıyı dinamik tonlardan yeni metalik versiyonlarına kadar birçok farklı formda ve renkte görmek mümkün oluyor. Aynı zamanda mağazanın ürün seçkisinde yine bir Serena Uziyel imzası olan çok özel örme ve bükme teknikleri ile raffia ve doğal ketenden üretilen modelleri de yer alıyor. 

Serena Uziyel, Broome Caddesi’nde başladığı Amerika serüvenini bu senenin sonbaharında açılacak Madison Caddesi ve Boca Raton, Florida’daki mağazalarıyla devam ettiriyor olacak. 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.