SEX AND THE CITY: CARRIE VE AIDAN'IN İLİŞKİ ZAMAN ÇİZELGESİ

Carrie ve Aidan'ın ilişkisi, Carrie ve Big'inki kadar karışıktı.

Buse Saray BUSE SARAY 11 Haziran 2023
SEX AND THE CITY: CARRIE VE AIDAN'IN İLİŞKİ ZAMAN ÇİZELGESİ

Sex and the City'deki Carrie Bradshaw ve Aidan Shaw ilişkisi bir kasırga gibiydi. O, Big'e meydan okuyan tek aşıktı. İkisi birbirlerine hızla aşık oldular ve neredeyse hiçbir ortak noktalarının olmamasına rağmen birbirlerini sevdiler.Aslında, ortak noktalarının olmaması, Carrie'nin Aidan'a dürüst olamayacağını hissetmesine neden olan şeydi ve bu da ilişkilerinin sonunu getirdi. Mobilya fuarında tanışmalarından bir çeşmenin önünde ayrılmalarına kadar, Carrie ve Aidan'ın ilişki zaman çizelgesi oldukça karmaşıktı.


İlk buluşma
Carrie ve Big'in ilişkisi (yine) durakladığında, Carrie yeni insanlara ve deneyimlere açıktı. Carrie ve Aidan'ın ilk buluşması "No Ifs, Ands, Or Butts" bölümünde gerçekleşti.

Carrie, mobilya tasarımcısı olan Aidan'ın sadece görünümüne değil, tasarımlarına da aşık oldu. Aidan, köpeği Pete'in onu sevdiğini fark edip karakter konusunda harika bir yargıç olduğunu bildiği için randevuya çıkmaya karar verdiler. İkisi bir araya geldi ve birbirlerini tanımaya başladılar, ta ki Aidan'ın Carrie'nin sigara içtiğini öğrenene kadar...


Carrie sigara yerine Aidan'ı seçtiğinde insanlar durumun ciddi olduğunu biliyorlardı
İlk randevularının sonunda Aidan, Carrie'ye sigara içen biriyle çıkamayacağını veya evlenemeyeceğini söyledi - bu onun sert bir kuralıydı. Carrie, ondan çok hoşlandığı için yalan söyleyip, o kadar sık sigara içmediğini söyledi. Gerçekte, Carrie'nin bir randevuyu sigara molası olmadan atlatamayacak olması üzücüydü.

Ertesi gün brunch'ta Carrie, kızlara Aidan için sigarayı bırakmayı düşündüğünü söyledi. O an herkes, Carrie'nin sigarayı bırakmaya istekli olmasından Aidan konusunda ne kadar ciddi olduğunu anladı. Carrie'nin sigarayı tamamen bırakması zaman alsa ve Aidan onu bir randevudan sonra sigara içerken yakalasa da; Carrie sonunda Aidan için sigarayı bıraktı.


İlişkilerinde yavaş adımlar attılar
“Are We Sluts?” bölümünde, Carrie, Aidan'ın ilişkilerini çok yavaş ilerletmesinden dolayı üzgündü. Buluşmalarının ardından ikisi bir süre öpüşürdü, ancak Aidan hiç ileri gitmeye çalışmıyordu. Carrie, onun kendisini sadece bir arkadaş olarak mı gördüğünü yoksa kendisinde bir sorun mu olduğunu merak etti. Carrie'nin eski sevgilileriyle karşılaştırıldığında, hiçbiri sınırlara Aidan kadar saygı duymamıştı.

Sonunda Aidan, Carrie'yi gerçekten beğendiğini ve fiziksel tarafı aceleye getirmek istemediğini, önce birbirlerini tanımak istediğini açıkladı. İlk kez bir erkek Carrie'ye bu tür bir saygı gösteriyordu ve ikisi bu sayede daha da yakınlaştı.

Mükemmellik ve ailelerle tanışmak
Big ile yıllar süren oyunların ardından Carrie, Aidan ile olan ilişkisinin neredeyse mükemmel olduğunu fark etti. İkili, hiç tartışmazdı ve birbirlerini anlıyorlardı. Ancak mükemmellik Carrie'yi korkuttu ve erişilemez olma günlerini özlemeye başladı.

Aidan, Carrie'nin ailesiyle tanışmasını istese de; Carrie, onu özleyebilmesi için ona biraz alan vermesine ihtiyacı olduğunu fark etti. Aidan tam da bunu yaptı ve ailesi şehirdeyken Carrie'ye ulaşmadı. İşte o an Carrie ilişkisini sabote ettiğini fark etti ve mükemmele yakın bir ilişki korkusuna teslim oldu.


Felaket dolu bir ilişki
"Easy Come, Easy Go" bölümünde Carrie ve Aidan, bir mobilya fuarında Big ve Natasha ile karşılaştı. Big, daha sonra Carrie'ye ilişkisinin çöktüğünü ve boşanmaya karar verdiğini söyledi. Big'in bu itirafı, Carrie'yi rahatsız etmişti çünkü şu anda mutlu bir ilişki içindedir.

Big, kısa süre sonra Carrie'yi tekrar aramaya başladı; bu, Carrie'nin ona, Aidan ile mutlu olduğunu ve onu aramayı bırakmasını söylemek için buluşmasına yol açtı. Ancak Carrie, Big'e karşı kendine hakim olamadı ve ikili bir ilişkiye başladı. Charlotte'ın düğünü zamanına gelindiğinde, Carrie artık ondan sır saklayamayacağını biliyordu. Carrie Aidan'a onu aldattığını söyled; bu, Aidan ve Carrie'nin birinci bölümünün sonu oldu.


Scout'un açılışı
Bir sezon sonra Carrie ve Miranda, Aidan ve Steve ile karşılaştı. İki eski sevgili, bir araya gelerek “Scout” adında bir bar açmışlardı.

Carrie, nazik olmak için barın açılışına gitti ve Aidan'ı hâlâ unutamamış olduğunu fark etti. Hayranlar, onu yaralamasına rağmen Carrie'nin Aidan'a karşı çok güçlü bir şekilde yaklaşmasını sorun olarak gördüler. Carrie, hala ona aşık olduğunu anladı ve Aidan da hâlâ ona karşı hissettiği duyguları inkar edemedi. Carrie ve Aidan'ın ikinci bölümü aniden başladı.


Güven sorunu
Carrie ve Aidan'ın yeni ilişkisi heyecan verici bir şekilde başladı. Ancak Aidan, Big'in toksikliğinin hala Carrie'nin hayatının bir parçası olduğunu ve onunla düzenli olarak iletişim kurduğunu öğrendiğinde uzaklaşmaya başladı. Carrie'ye ceza vermek amacıyla istemeden soğuk ve mesafeli davrandı.

Carrie, oyunlardan yeterince sıkıldı ve eğer Aidan onun geçmişte yaptıklarını affedemiyorsa, ayrılmaları gerektiğini söyledi. Aidan, gardını indirmeyi kabul etti ve ikili yeni bir başlangıç yaptı.


Aidan'ın kulübesi
Aidan, Carrie'yi kır kulübesine götürdüğünde; çiftin farklılıkları gözler önüne serildi. Aidan, doğaya olan sevgisiyle kulübeyi kendi elleriyle inşa etmişti. Kulübede klima yoktu, alıcı yoktu ve şehirden kilometrelerce uzaktaydı. Aidan her dakikasını seviyordu, ancak Carrie yazlarını orada geçirmek fikrinden hoşlanmadı.

Biraz zaman aldı ama Carrie sonunda itiraf etti ve ona bundan hoşlanmadığını söyledi. Bu ilişkilerinde bir ayrılık noktası olmasa da Carrie'nin bu itirafı aslında çiftin süregelen sorunlarının başlangıcıydı.


Teklif ve ev birleştirme
Aidan, Carrie'nin evinde o kadar çok zaman geçiriyordu ki, gitgide daha fazla eşyasını orada bırakmaya başladı. Ve sonunda Aidan, dizinin üstüne çöktü ve Carrie'ye evlenme teklif etti. Carrie teklifini kabul etti ve Aidan ona taşındı. Ve şaşırtıcı bir dönüm noktası olarak, birlikte yeni hayatları için genişletebilmek için onun dairesini satın aldı. Ancak kısa bir süre sonra ilişkilerinde çatlaklar kendini göstermeye başladı. Carrie, Aidan'ın eşyalarının dairesinde olmasını sevmez oldu ve evlenme düşüncesi ona birden bunalım hissi verdi.


Aidan çağının sonu
Aidan, apartmanlarının genişletme inşaatına başladığında, Carrie bir kriz geçirdi. Ona çok hızlı ilerlediklerini ve evlenmeye hazır olmadığını söyledi. Carrie, ilişkilerinde onunla aynı aşamada olmadığı için kendini kötü bir kız arkadaş gibi hissetti. Aidan, işleri ağırdan alabileceklerine söz verdi ama "Change of A Dress" bölümünde bu değişti.

Her ikisi de bir etkinlik için siyah beyaz giyinirken, Aidan Carrie'yi evlenmek için kaçmaya çağırdı. Daha sonra, ona hâlâ güvenmediği için onunla hemen evlenmek istediğini fark etti. Carrie, onunla evlenemezken; Aidan ondan sonsuza dek ayrıldı ve taşındı. Bunu, Carrie'nin dairesini Aidan'dan geri almak zorunda kalması ve hayatına devam etmeyi öğrenmesi takip etti. Yıllar sonra, Carrie sokakta Aidan'a rastladı; onun evli ve bir oğlu olduğunu öğrendi. Ne kadar garip olsa da aradığı şeyi bulduğu için mutluydu…


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.