SEX EDUCATION DİZİSİNİN DÖRDÜNCÜ SEZONU GELİYOR!

Ne yazık ki bu final sezonu olacak…

ALYA BARUTOĞLU ALYA BARUTOĞLU 10 Temmuz 2023
SEX EDUCATION DİZİSİNİN DÖRDÜNCÜ SEZONU GELİYOR! Netflix

‘Sex Education’ serisi hakkında bir iyi, bir de kötü bir haberimiz var. Uzun bir süredir beklenen dördüncü sezon yolda! İyi haber, vizyon tarihi açıklandı ancak kötü haber ise dördüncü sezon final olacak… Netflix’in açıklaması serinin hayranlarında ufak çaplı bir şok etkisi yaratırken, Eric Effiong karakterini canlandıran Neuti Gatwa’nın ayrıldığını duymak bir darbe daha yarattı. Instagram üzerinden yaptığı açıklamada ‘Sex Education’ serisinden ayrıldığını söyleyen Gatwa, “Son gün. Son zaman. Güle güle, bana öğrettiğin tüm dersler ve verdiğin güç için teşekkür ederim,” yazmıştı. 

‘Sex Education’ serisindeki başarısının ardından Gatwa yeni Dr. Who karakteri olarak seçilmişti. Gatwa ile birlikte Emma Mackey (Maeve Wiley) ve Connor Swindells (Adam Groff) 2023’ün en çok konuşulan filmlerinden biri olan ‘Barbie’ filminde yer alıyor. Ancak Gatwa dışında hepsi ‘Sex Education’ dördüncü sezonunda olacak. 

Tıpkı Gatwa gibi, ‘Sex Education’ serisinde Olivia karakterini canlandıran Simone Ashley, ‘Bridgerton’ serisi sebebiyle dördüncü sezonda olmayacağını söylemişti. Aşağıda yeni sezon hakkında bilmeniz gerekenleri görebilirsiniz…

DÖRDÜNCÜ SEZONUN KONUSU NEDİR?

Henüz yeni ve final sezonun konusu belirsiz olsa da üçüncü sezonun finalinde Maeve Amerika’ya doğru yol almış ve Otis ile ilişkilerinin kaderi belirsiz kalmıştı. Kendini yeniden keşfeden Eric, partneri Adam ile beklenmedik bir yola girmişti. Gatwa’nın seriden ayrılması ile birlikte Adam ve Eric hikayesine ne olacağını bilmiyoruz. Bunun cevabını dördüncü sezonda görmeyi bekliyoruz!

DÖRDÜNCÜ SEZON KADROSUNDA KİMLER OLMAYACAK?

Ne yazık ki kimlerin olacağını konuşmadan önce kimlerin olmayacağı ile başlamamız gerekiyor. Seride olmayacak ilk karakterimiz Simone Ashley’nin canlandırdığı Olivia karakteri. ‘Bridgerton’ serisinin ikinci sezonunda başrolde olan Simone Ashley, verdiği bir röportajda “Bana sürekli bu soruluyor. Ne yazık ki ‘Sex Education’ serisinde olmayacağım. Artık bir Bridgerton kızıyım,” demişti. Ola Nymanhas karakterini canlandıran Patricia Allison da dördüncü sezonda olmayacak bir karakter daha. Capital Xtra’ya konuşan Allison, “Dördüncü sezonda ekibe katılamayacağım. ‘Sex Education’ serisinde çalışmak harikaydı ve onlardan ayrılacağım için çok üzgünüm. Bunu üç senedir yapıyorum ve bunu çok sevdim,” demişti. Ola’nın sevgilisi Lily’i canlandıran Tanya Reynolds da dördüncü sezonda olmayacak. Reynolds bunu 2021’de Radio Times’a verdiği bir röportaj ile duyurmuştu. 

Son olarak Moordale lisesinin müdürü Hope Haddon (Jemima Kirke) yeni sezonda seride olmayacak karakterler arasında. 

PEKİ DÖRDÜNCÜ SEZON KADROSUNDA KİMLER OLACAK?

Ayrılan tüm karakterlerin yanı sıra seriyi heyecanla beklememize sebep olan birçok isim ver. Dizinin ana karakteri olan Otis, en yakın arkadaşı Eric olmamasına rağmen ekranlarımızda olmaya devam edecek. ‘Sex Education’ serisinin ana karakterleri arasında olan Maeve ve Aimee de dördüncü ve final sezonda olacak isimler arasında. 20 Ağustos 2022’de bir Tweet paylaşan Dan Levy, dördüncü sezonda yer alacağını bir fotoğraf ile duyurmuştu. Maeve karakterinin Amerika’daki öğretmeni olarak oynayacak olan Levy, hayranları heyecanlandıran bir isim daha!

DÖRDÜNCÜ SEZON NE ZAMAN YAYINLANACAK?

‘Sex Education’ dördüncü ve final sezonu 21 Eylül 2023’te Netflix’ten yayınlanacak. Serinin üçüncü sezonu Eylül 2021’de yayınlanmıştı. Üzerinden iki sene geçse de heyecanımız baki!

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.