Shangri-La Bosphorus,Istanbul’da Türk ve Asya Lezzetlerinin Buluşması

Shangri-La Bosphorus, Istanbul 10. yılını kutlarken sıra dışı Akşamüstü Çay Saati deneyimi ile Avrupa’dan Asya’ya uzanan büyülü bir yolculuğa çıkarıyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 22 Eylül 2023
Shangri-La Bosphorus,Istanbul’da Türk ve Asya Lezzetlerinin Buluşması

Sohbetlerin derinleştiği, kutlamaların en mutlu anlarına eşlik eden, birleştirici özelliği olan çay, tüm kültürlerde aynı anlamlarda karşılık buluyor. Shangri-La Bosphorus, Istanbul, 10. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Türkiye'de üretilen el yapımı yaşam tarzı çayları ile bilinen Melez Tea ile özel bir iş birliğine imza atarak East Meets West adlı özel bir çay yarattı. East Meets West Tea kralların çayı olarak da bilinen aromatik ve canlandırıcı, ‘Jin Xuan Oolong’ ile Türk lavantasının belirgin aroması ve Türk şeftalisinin tatlı lezzetinin buluşmasından meydana geliyor. Akşamüstü Çay Saati ile çay-lezzet eşleşmelerinin Türkiye’deki öncüsü Shangri-La, Bosphorus, Istanbul, yüzyıllardır süre gelen bu kültürel mirası 10. yılına özel “East Meets West” çayıyla adeta taçlandırıyor.Zanaatkar bir anlayışla belirli notaların baskınlığına göre yapılan sıra dışı tat eşleşmeleri gastronomi trendlerinde en sevilen “yepyenilerden”. İlhamını Türkiye’nin paha biçilemez leziz sofralarından ve Asya’nın destansı çay ritüellerinden alan bu ayrıcalıklı deneyim, iki görkemli kültürün ortak noktalarını adeta onurlandırıyor.


Şehre dönüşü kutlamayı bir adım öteye taşıyarak duyuları ödüllendirmek isteyenler, bu leziz eşleşmelerin döngüsüne katılıyor. Fasulye ve dana etli Çin usulü Bun ekmeği, Vietnam usulü lezzetli rulolar, Matcha çaylı mascarpone tiramisu, yeşil çaylı ekleri; Karadeniz’in su böreği ve taş fırın pidesi, Antep fıstıklı 'scone', reçel ve kaymak gibi doğu ile batı lezzetlerini birleştiren 10. Yıl Akşamüstü Çay Saati 30 Eylül’e kadar her gün saat 14.30-17.30 saatleri arasında devam ediyor. Üstelik cuma, cumartesi ve pazar günleri bu imza deneyime canlı piyano melodileri de eşlik ediyor olacak.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.