TEKNOLOJİDE KADIN DEVRİMİ

Teknoloji şirketlerinin üst düzey Türk kadın yöneticileriyle röportajlar ELLE'de

Güncel haberler editörümüz Selin Miloşyan, Fahriye Evcen'in kapağında olduğu Ocak sayımızda sizi, dünyanın en önemli teknoloji şirketlerinin üst düzey Türk kadın yöneticileriyle tanıştırıyor. O isimler Pınar Kalay, Isabel Gomez Cagigas, Gülfem Çakmakçı, Canan Taşar, Sertaç Şener ve Çiğdem Ertem. Devamını ELLE Ocak sayısında bulacağınız, röportajdan fikir verecek bir parça:
PINAR KALAY
Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan
Yardımcısı

VODAFONE'DA KADIN OLMAK
Vodafone Türkiye'nin iş süreçlerinden başlayarak toplumsal ve ekonomik hayatta fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla Ekim 2012'de “Kurumsal Çeşitlilik Direktörlüğü”nü tesis ettik. “Kurumsal Çeşitlilik ve Dahiliyet” programımızla, eşit yetkinlik ve nitelikteki aday havuzumuzda yüzde 50 kadın yüzde 50 erkek eşitliği olması işe alım performans göstergemiz.

BAŞARININ SIRRI NEDİR?
Bence başarının sırrı; cesaret, merak, açıklık ve paylaşımda yatıyor. Bilgi, birikim ve performans olarak yapabileceğinizin en iyisine odaklanmak ve her gün
kendi sınırlarınızı zorlamanız gerekiyor. Çalışma arkadaşlarıma bu doğrultuda ilham verip onları motive ederken, deneyimlerimi ve en iyi ekip olma konusunda koruduğum heyecanımı onlara aktarabilmek beni mutlu ediyor.

“ANNELİK İÇİN KARİYERE
ARA VERMEYİN”

Kurumsal iş hayatına anne olduktan sonra ara veren çalışanların, rekabetin ve genç nüfusun yüksek olduğu ülkemizde yeniden çalışmak istediklerinde aynı iş fırsatlarını yakalamakta zorlandıklarını görüyorum. Dolayısıyla aileleri ve eşleriyle sorumlulukları paylaşarak iş hayatlarına başarıyla devam etmelerini öneririm.

Röportaj: Selin Miloşyan
Fotoğraf: Serhat Hayri