THE CROWN DİZİSİNİN 3. SEZONU HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Yepyeni bir kadro!

Geçen sene Aralık ayında yayınlanan The Crown dizisi ikinci sezonunu bir solukta izlemiştik! Yeni sezonu heyecanla beklerken tüm kadronun değiştiğini öğrendik. Üçüncü sezon ile aklınızda ne soru varsa aşağıda cevaplarını bulabilirsiniz!

Ne zaman yayınlanacak?

BBC’nin haberlerine göre dizisinin üçüncü sezonu 2019 senesi içerisinde yayınlanacak ancak henüz net bir tarih verilmiyor. 

Hangi dönemde geçecek?

Dizinin ikinci sezonu 1964’te sonlanmıştı. Variety’nin haberlerine göre üçüncü sezon 1960’ların sonundan başlayacak. 

Üçüncü sezonun genel konuları neler olacak?

Üçüncü sezonda Prenses Margaret ve Antony Armstrong-Jones’un ilişkilerindeki kırılma başlangıçlarını göreceğiz. Çift, 1978 yılında boşanmıştı. 

Yeni oyuncu kadrosunda kimler var?

Planlanan altı sezon boyunca, tüm ana karakterler her iki sezonda bir değişecek! Karakterlerin ilerleyen yaşlarını en iyi şekilde göstermek isteyen The Crown dizisi yapımcıları, üçüncü sezon için yepyeni bir kadro ile anlaştı. 

Geçtiğimiz Ekim ayında, Kraliçe II. Elizabeth’i canlandıran Claire Foy’un yerine Olivia Colman’ın geleceğini öğrenmiştik. ‘The Favourite’ filmi ile En İyi Kadın Oyuncu Oscar ödülünü alan Colman, 2017’de Golden Globe ödüllerinde ise En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü almıştı. Üçüncü ve dördüncü sezonlarda Prenses Margaret’ı canlandıracağını öğrendiğimiz Helena Bonham Carter, Vanessa Kirby’nin yerine geçecek. Daha önce Matt Smith’in canlandırdığı Prens Philip karakterini Tobias Menzies’in canlandıracağını da Mart 2018’de öğrenmiştik.
Prens Charles’ı yetişkin olarak göreceğimiz üçüncü sezonda Prensi Josh O’Connor canlandıracak. Üçüncü sezonda göreceğimiz bir başka karakter ise Prens Charles’ın ikinci eşi olacak olan Camilla Parker Bowles. Emerald Fennell tarafından canlandırılacak olan Camilla karakterini ilk defa The Crown dizisinde göreceğiz. Netflix’in paylaştığı yeni sezon resimlerinden daha önce Matthew Goode’un hayat verdiği Antony Armostrong-Jones’un Ben Daniels tarafından canlandırlacağını öğrendik. Kraliçe Anne karakteri ise Victoria Hamilton’dan alınarak Marion Bailey’e verildi. Netflix, üçüncü sezonda göreceğimiz Başbakan Harold Wilson’u Jason Watkins’in canlandıracağını açıklamıştı. Geçtiğimiz Haziran ayında Kraliçe II. Elizabeth ve Prens Philip’in kızları Prenses Anne’in Erin Doherty tarafından canlandırlacağını öğrendik. Prenses Anne’in küçüklüğünü Lyla Barrett-Rye oynamıştı. Prenses Diana’yı görecek miyiz?

2016’da People dergisi, üçüncü sezonda Prenses Diana’yı göreceğimizi açıklamıştı. Ancak, 9 Nisan’da Netflix Prenses Diana’yı görmek için biraz bekleyeceğimizi söyledi. Twitter üzerinden bir paylaşım yapan Netflix, Prenses Diana’nın dördüncü sezonda Emma Corrin tarafından canlandırılacağını açıkladı. “Diziyi hayranlıkla izliyordum ve bu yetenekli oyuncu ailesine katılmak sürreal bir şey,” diyen Corrin, “Prenses Diana bir ikondu ve onun dünyadaki etkisi inanılmaz bir şey. Peter Morgan’ın senaryosu ile onu keşfetmek çok ayrıcalıklı bir fırsat ve umarım Prenses Diana’nın hakkını verebilirim,” diye ekledi.

Dördüncü sezon hakkında bildiklerimiz:

Söylentilere göre dördüncü sezonda göreceğimiz Margaret Thatcher’ı Gillian Anderson canlandıracak! Henüz Netflix tarafından resmi bir açıklama gelmese de herkes bu konuda oldukça umutlu…