THE IDOL DİZİSİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN HER ŞEY

The Weeknd ve Sam Levinson'un yapımını üstlendiği dizi 4 Haziran'da vizyona girdi!

ALYA BARUTOĞLU ALYA BARUTOĞLU 05 Haziran 2023
THE IDOL DİZİSİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN HER ŞEY HBO

The Weeknd (Abel Tesfaye) ve ‘Euphoria’ serisinden tanıdığımız Sam Levinson ile ortak yapım olan ‘The Idol’ dizisi aynı zamanda yapımcı ve yazar Reza Fahim ile birlikte tasarlandı. Lily-Rose Depp ve Abel Tesfaye’nin başrollerde olduğu yeni seri, vizyona girmeden önce bile gündemimizde olmayı başarmıştı. 

Los Angeles’te çekilen yeni HBO serisi, şöhret dünyasının kompleks ilişkileri ile birlikte oldukça farklı bir konuya sahip. 4 Haziran’da vizyona giren yeni dizi hakkında bilmeniz gereken her şeyi aşağıda görebilirsiniz…

THE IDOL DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Hollywood'un müzik sektörünü konu alan The Idol, aynı zamanda modern bir kültün de başında olan Tedros (The Weeknd tarafından canlandırılıyor) adlı bir modern gurunun, Lily tarafından canlandırılan Jocelyn adlı filizlenmekte olan bir pop yıldızı ile karmaşık ilişkisini anlatıyor. 

Fragmanlardan görüldüğü kadarıyla seri birçok karanlık ve şaşırtıcı detaylar ile dolu. Sam Levinson’un en popüler serilerinden biri olan ‘Euphoria’ gibi karanlık bir stile sahip olan ‘The Idol’ serisinin Instagram hesabı bile konuyu “Hollywood’un en kalitesiz aşk hikayesi” olarak betimliyor. 

DİZİDE KİMLER YER ALIYOR?

Başrolde Lily-Rose Depp ve The Weeknd’in yer aldığı seride aynı zamanda Juliebeth Gonzalez, Mac Eshet, Tyson Ritter, Kate Lyn Sheil, Liz Sierra ve Finley Rose Slater gibi isimler yer alıyor. Dizinin kadrosunda aynı zamanda Suzanna Son, Melanie Liburd, Tunde Adebimpe, Steve Zissis, Troye Sivan, Elizabeth Berkley Lauren, Nico Hiraga, Anne Heche, Moses Sumney, Jane Adams, Dan Levy, Eli Roth, Rachel Sennot, Hari Nef, Da’Vine Joy Randolph, Mike Dean, Ramsey, Hank Azaria ve Blackpink müzik grubundan Jennie gibi birçok tanıdık isim oynuyor. 

THE IDOL HAKKINDAKİ SÖYLENTİLER NEDİR?

 The Idol dizisi henüz yayınlanmadan önce bile en çok konuşulan yapımlar arasında yer almıştı. 22 Mayıs’ta Cannes Film Festivali sırasında beş dakika boyunca ayakta alkışlanan seri, eleştirmenler tarafından beğenilmişti. Ancak filmin medyadaki eleştirileri sona ermedi! Variety’e göre serideki çıplaklık oldukça ekstrem boyutlarda bulunurken, bazı eleştirmenler diziyi fazla pornografik buldu. 

Levinson’un sinematik görüşü oldukça negatif eleştiri alırken, Euphoria hayranlarının bu tarz sahneleri şaşırtıcı bulmayacakları eklendi. Rolling Stone tarafından ‘toksik’ olarak tanımlanan seri, aynı zamanda Depp’in karakterinin oldukça utanç verici şekilde çekildiği söylendi. Tüm eleştirilere rağmen rolünden oldukça memnun olan Depp, “Çok gurur duyduğumuz projeleri yapabilmek harika” demişti. Dizideki söylentiler yönetmen Amy Seimetz’in aniden %80’ini tamamlamasına rağmen projeden ayrılması ile başlamıştı. Kadro ve hikaye açısından büyük bir değişiklik olacağını söyleyen HBO’nun açıklamasına ek olarak Tesfaye’nin seride çok fazla bir “Feminen perspektifin” domine etme endişesi olduğu söylenmişti. 


Haberlerden sonra  Euphoria'nın yönetmeni ve yapımcısı Sam Levinson, The Idol yapımına dahil olmuş ve her şeye baştan başlamıştı. Mart 2023'ün başlarında, Rolling Stone haberinde serinin "çılgınca, iğrenç bir şekilde raydan çıktığını" ayrıntılandıran bir rapor yayınlamıştı. Kaynaklar, Levinson'ın "müstehcen içeriği önemli ölçüde artırdığını" ve "rahatsız edici cinsel ve fiziksel şiddet" içeren sahneler yazdığını iddia etmişti. Raporda aynı zamanda setteki toksik ortamdan bahsedilirken, bir çalışan “Levinson ile bir daha asla çalışmak istemiyorum. Set ekibine nasıl davrandığını gördükten sonra ‘Euphoria’ dizisini de bir daha izlemeyeceğim” demişti. Ancak Depp gibi serinin diğer oyuncuları, Levinson’a destek çıkarak, ‘Euphoria’ yönetmeninin çalıştığı en iyi yönetmen olduğunu söylemişti. HBO da aynı şekilde bir açıklama yayınlayarak, “Yaratıcı ekip kendini güvenli, işbirliğine dayalı ve karşılıklı saygıya dayalı bir çalışma ortamı yaratmaya adamıştır ve geçen yıl ekip, hem yapımın hem de oyuncu kadrosunun ve ekibin çıkarına olduğunu düşündükleri yaratıcı değişiklikler yapmıştır” demişti. 

THE IDOL NE ZAMAN VİZYONA GİRİYOR?

HBO Max'ın yeni 'The Idol' serisi 4 Haziran'da vizyona girdi. Bunca eleştiriden sonra fragmanları izleyip diziyi izleyip izlememe konusunda kararı size bırakıyoruz!ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.