ÜNLÜ RAPÇİ YASIIN BEY, İSTANBUL’DA DEPREM YARDIM KONSERİ VERECEK

Les Benjamins’in ev sahipliğinde gerçekleşecek Yasiin bey ve Anuar Khalifi canlı performansında toplanan bağışlar, Türkiye ve Suriye deprem yardım çalışmaları için İhtiyaç Haritası’na aktarılacak.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 20 Mart 2023
ÜNLÜ RAPÇİ YASIIN BEY, İSTANBUL’DA DEPREM YARDIM KONSERİ VERECEK

İstanbul merkezli lüks sokak giyim markası Les Benjamins, İhtiyaç Haritası ortaklığı ile yasiin bey ve Anuar Khalifi‘nin canlı yayın müzik performansına ev sahipliği yaparak; Türkiye ve Suriye'de yaşanan yıkıcı depremlerin ardından, bölgede devam eden ihtiyaçlara dünya çapında dikkat çekmeyi amaçlıyor ve afet yardım çalışmaları için maddi desteğine devam ediyor.yasiin bey, eski sahne adı ile Mos Def, 21 Mart Salı günü Les Benjamins Bağdat Caddesi merkez ofisinden, global bir depreme destek farkındalığı amacı ile, yaratıcı ortağı sanatçı Anuar Khalifi'nin de yer alacağı "Cuit I Cru" DJ seti ile canlı yayın müzik performansı gerçekleştirecek. Bu özel performans YouTube ve Bandcamp üzerinden canlı olarak yayınlanacak. İzleyiciler, ihtiyaç sahiplerini, destek olmak isteyen birey, kurum ve kuruluşlarla buluşturan sosyal bir kooperatif olan İhtiyaç Haritası ağına doğrudan bağışta bulunabilecekler. Kanıtlanmış harita teknolojisi ve toplum tabanlı doğrulama işlevi talepleri sayesinde bu desteklerin barınma, yiyecek ve giyecek gibi acil ihtiyaçlara hızlı ve yerinde sonuçlar vermesi hedefleniyor.


Les Benjamins'in kurucusu ve kreatif direktörü Bünyamin Aydın: "Türkiye'de meydana gelen iki büyük depremin ulusumuz üzerinde yarattığı ağır insani etkiyi anlatmaya kelimeler yetmez. Les Benjamins'in kurulduğu ilk günden bu yana benimsediği çağdaş Doğu kültürünü yansıtma vizyonundan yola çıkarak, bu yıkıcı felaketten etkilenen insanların iyileşmesine destek olmaya odaklanıyoruz. Tek umudumuz, durumun ciddiyetine globalde dikkat çekmek ve krize müdahaleye mümkün olan her şekilde yardımcı olmak için üzerimize düşeni yapmak." dedi.

Les Benjamins, ihtiyaç duyulan fonları sağlama konusunda daha fazla destek olmak için yasiin bey ve yaratıcı ortağı Anuar Khalifi'nin iş birliğiyle tişört ve aksesuarların yer aldığı bir kapsül koleksiyon hazırladı. Sanatı kültürel normları alt üst etmek, ve kalıplaşmış geleneksel kimlik ve benlik kavramlarını bozmak için kullanan Khalifi, tişörtler üzerindeki orijinal illüstrasyon çalışmaları, umut hissiyle süslenmiş mucizelerden beslenen bir hayatın yansıması olan Orta Doğu diasporasına selam veriyor.

www.lesbenjamins.com ‘da satışa sunulan koleksiyondan elde edilen gelirin %100’ü sahadaki çalışmalara aktarılacak.

Canlı yayın performansı: https://linktr.ee/lesbenjamins


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.