Urban Care Genç Dansçıların Hayallerine Destek Oluyor

Urban Care, gençlerle arasındaki bağı güçlendirmek ve onlara hayalleri yolunda eşlik etmek için URBAN Care Young Talent Platformu'nu hayata geçiriyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 16 Şubat 2024
Urban Care Genç Dansçıların Hayallerine Destek Oluyor

Urban Care, sanatın, sporun, sosyal hayatın tüm renklerini içinde barındıran bir marka olarak, hedef kitlesine ilham vermek ve hayallerini gerçekleştirmelerine destek olmak amacıyla Urban Care Young Talent Platformu’nu hayata geçirdi. Proje kapsamında, her yıl farklı sanat, spor dalları ya da benzeri alanlardaki gençlerin hayallerine destek olmak için burs imkanı sağlanacak. 

Amaç, Dansta Fırsat Eşitliği

Urban Care Young Talent Platformu, ilk yılında dansa odaklanacak ve Türkiye’de dans kültürünün yaygınlaştırılmasına katkı sunacak. Odak noktası olarak ‘dans’ın seçilmesinde, 2023 yılında hayata geçirilen ‘Bağlarımızla Güçlüyüz’ kampanyası için özel bir dans koreografisi hazırlayan Ekin Bernay ve ekibi ilham kaynağı oldu. Urban Care Bond Plex Onarıcı Bakım serisinin etiketleri de yine Urban Care Young Talent’in etkisiyle sanatçı Gökçe İrten’in dans eden kadın figürleriyle yenilendi.

Toplum Gönüllüleri Vakfı iş birliğiyle, Çağdaş-Modern Dans, Bale ve Sokak Dansı olmak üzere 3 ana kategoride başvuran profesyonel ve amatör dansçılara, bu alandaki kariyerlerini inşa etmeleri için yurt dışı eğitim fırsatı sunulacak.

Sanat Yönetmeni, Koreograf, Eğitmen Beyhan Murphy’nin başkanlığını yaptığı Danışma Kurulu ve sanatçı, dans ve hareket terapisti Ekin Bernay’ın koordinatörlüğünde çalışmalar titizlikle sürerken, Urban Care Young Talent platformuna başvurular da kabul edilmeye başlandı. 

Program kapsamında destekten yararlanmak isteyen dansçılar, başvurularını www.urbancaretalent.com üzerinden yapacak. Çağdaş-modern ve sokak dansı kategorilerinde 18-28, bale kategorisinde ise 16-20 yaş arasındaki dansçılar platforma başvurabilecek. Ön elemenin ardından final değerlendirmesi fiziksel olarak gerçekleştirilecek. Fiziki elemeler sonucunda dansçılar, Avrupa’nın önde gelen okullarında 2024 yaz döneminde ulaşım, eğitim, konaklama ve sosyal hayatın da dahil olduğu bir dans eğitim hakkı kazanacak. 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.