UZMANLARIN SÖMESTR İÇİN UYARISI VAR

Sömestr tatili öncesi, uzmanların uyarılarına kulak verin!

Gülşah ÖZTÜRK GÜLŞAH ÖZTÜRK 22 Ocak 2015
UZMANLARIN SÖMESTR İÇİN UYARISI VAR
Öğrenciler sömestr tatili için hazırlar. Yaz tatilinden sonra, en çok bekledikleri bu dönemde onlar ve tabii aileleri için uzmanların uyarıları var.

Zambak Yayın Grubu Kültür Kitapları Yayın Yönetmeni Mehmet Azim, tatilde öğrencilerin kendilerine vakit ayırmasının önemli olduğunu fakat televizyon ve bilgisayar oyunlarına çok fazla alışılamaması gerektiğini söylüyor.

Öğrencilerin yaklaşık 15 gün boyunca okuldan uzak olacaklarını, bunun dersleri bırakmak anlamına gelmediğini belirten Mehmet Azim'in eğitimci ve yayın evi sahibi olarak uyarıları şöyle:


- Tatil dönemlerinde öğrenciler başta televizyon, bilgisayar oyunları ve telefon bağımlısı olacak hale gelebiliyorlar. Elbette öğrenciler dinlenmeli ve kendilerine vakit ayırmalı. Ancak bu programlı olmalı. Fiziksel ve zihinsel yapılarını bozacak kadar televizyon ve bilgisayar oyunlarıyla vakit geçirmemeliler.

- Öğrenciler özellikle tatil dönemleri için hazırlanan tatil kitaplarından faydalanabilirler. Her yayın evi öğrencinin durumuna göre bu tarz kitaplar hazırlamaktadır. Bu kitaplar hem geçmiş bilgilerin pekişmesinde hem de gelecekte öğrenilecek olanların kolaylaşmasında oldukça faydalı.TATİL PLANINI ÖĞRETMENLE BİRLİKTE YAPIN- Sömestr öncesinde, öğrenciler ve veliler karnede öğrencinin durumunu öğrenecek, böylece bir değerlendirme fırsatı elde edecekler. Sıkıntılı ve istenmeyen bir durum varsa uygun çözüm yolları üretilmesi önemli, bunun içinse çocuklar tatile girmeden önce öğretmenle mutlaka görüşülmeli ve tatilde çocuğun eksik kalan yanları için neler yapılabileceği planlanmalı.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.