VITAL PROTEINS KOLAJEN’LE YAZA MERHABA

Dünyaca tanınan kolajen markası Vital Proteins, yaz aylarına Uzman Diyetisyen Şefika Aydın Selçuk’un kolajen hakkında önemli bilgileri paylaştığı bir buluşma ile merhaba dedi.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 16 Haziran 2023
VITAL PROTEINS KOLAJEN’LE YAZA MERHABA

Nestlé’nin medikal beslenme ve tüketici sağlığı alanlarında faaliyet gösteren iş birimi Nestlé Health Science, dünyaca bilinen kolajen markası Vital Proteins ile “yaza merhaba” dediMert Vidinli’nin moderatörlüğünde; Uzman Diyetisyen Şefika Aydın Selçuk’un yaza girerken formda kalma, kolajenin dengeli beslenmedeki yeri, zindeliği koruma konusunda bilgiler verdiği buluşmaya çok sayıda ünlü isim ilgi gösterdi.

Şefika Aydın Selçuk’tan beslenme ve kolajen kullanım tavsiyeleri

Vücutta pek çok farklı tipte kolajen molekülü olduğunu belirten Uzman Diyetisyen Şefika Aydın Selçuk, “Kolajen, doğduğumuz andan itibaren vücudumuzda üretilen bir protein. Ciltte, tendonlarda, kıkırdakta, gözün korneasında ve daha birçok kritik dokuda önemli miktarlarda bulunuyor. Yaş aldıkça vücudumuzun kolajen sentez kapasitesi azalıyor ki bu da vücut bütünlüğünün bozulma ihtimalinin artması demek. Bu noktada yeterli kolajen alıyor olmak uzun vadede kişilerin hem formda hem de zinde kalmalarına destek oluyor. Kolajeni belirli besinlerle alma önerisinin yanında son dönem çalışmalarında biyoyararlanımının yüksek olduğu bilinen hidrolize peptit kolajen formunda da alınmasını sıklıkla öneriyorum” dedi.

Mert Vidinli’nin ve konukların sorularını da yanıtlayan Şefika Aydın Selçuk yaz aylarına girerken güzellik, gençlik ve zindelikle ilgili tavsiyeler de verdi.  


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.