WEDNESDAY 2. SEZONU HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Daha çok dans sahnesine ihtiyacımız var!

ALYA BARUTOĞLU ALYA BARUTOĞLU 09 Ocak 2023
WEDNESDAY 2. SEZONU HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER Netflix

Noel Baba’dan özür dileriz ancak Netflix’in ‘Wednesday’ serisi Aralık 2022’yi kazandı desek yalan olmaz. Gotik ilhamlı stilleri, herkesi ekranlara kitleyen dans koreografileri ve karanlık komedisi ile yeni sezonda bizi nelerin beklediğini görmek için sabırsızlanıyoruz. 

1990’lardaki film serisinde Addams Family’nin en büyük çocukları Wednesday’i canlandıran Christina Ricci’den sonra 2022’deki dümeni Jenna Ortega ele aldı. Addams Family’nin hikayesini Netflix seyircisi ile buluşturan ‘Wednesday’ serisi, Givenchy’den Rick Owens’a kadar birçok ikonik stile de ev sahipliği yaptı. 

İlk sezonun hikayesi ve şaşırtıcı finalinden sonra serinin hayranları o ‘mesajın’ kimden geldiğini hala merak ediyor. Bunu ancak serinin ikinci sezonu ile öğrenebiliriz! Aşağıda ‘Wednesday’ serisinin ikinci sezonu hakkında bilmeniz gerekenleri görebilirsiniz…

‘WEDNESDAY’ 2. SEZON DOĞRULANDI MI?

Netflix, ‘Wednesday’ serisini sadece bir sezon olacak şekilde yapmıştı ancak izlenme rekorları kıran serinin yapımcıları ikinci sezon olasılığını konuşmaya başladı bile. 6 Ocak’ta Twitter’dan soru işaretleri ile bir paylaşım yapan Netflix, Ortega’nın karakterinin ‘The End?’ yazdığı bir sahneyi göstermişti. Screen Rant file bir röportaja katılan yapımcı Alfred Gough, ‘Wednesday’ evrenini genişletme olasılığı hakkında konuşmuştu. “Miles Mlilar ve ben kendi aramızda konuşuyoruz,” diyen Gough, “Addams Family evreninde gerçekten keşfedilebilecek çok fazla şey var,” diye eklemişti. Aynı zamanda Variety’e konuşan Netflix yöneticisi Peter Friedlander, “Bu kadar fazla etkileşim olması motive edici ve heyecan verici. Bu sadece dans ile alakalı değil. İnsanlar makyaj ürünleri alıp Wednesday Addams gibi görünmeye çalışıyor. Bu inanılmaz bir şey. Bunu incelemek ve bunun neden böyle bir fenomen olduğunu anlamak istediğimiz bir şey,”demişti. 

Fazla gecikmeden 7 Ocak'ta Netflix serinin ikinci sezonunun geldiğini Instagram üzerinden duyurdu!2. SEZON KADROSUNDA KİMLER OLACAK?

‘Wednesday’ serisini Ortega'sız veya Victor Dorobant’ın canlandırdığı Thing'siz hayal edemiyoruz. Aynı şekilde, Xavier Thorpe'un (Percy Hynes White) Tyler (Hunter Doohan) için bir kenara itilmesine rağmen ikinci sezonda yer alacağını düşünüyoruz. Enid Sinclair rolünde Emma Myers, Bianca Barclay rolünde Joy Sunday, Gomaz Addams rolünde Luis Guzmán, Morticia Addams rolünde Catherine Zeta-Jones, Pugsley Addams rolünde Isaac Ordonez ve Uncle Fester rolünde ise Fred Armisen yer alıyor.

Seride Ms. Thornhill'i canlandıran Christina Ricci, tıpkı Gwendoline Christie'nin karakteri Larissa Weems gibi, birinci sezondaki başarısız 'görevinin' ardından geri dönmesi pek olası değil.2. SEZONDAKİ KONU NE OLACAK?

Bu aşamada çok fazla tahminde bulunmak istemiyoruz, ancak Wednesday’in 'erkek arkadaşı' Tyler'ın Ms. Thornhill tarafından kontrol edilen canavar olduğunu öğrendiği ilk sezonun heyecan verici sonundan sonra ikinci bir sezonun devam edeceğini hayal ediyoruz. Digital Spy'a konuşan Doohan, Tyler karakterinin sonunu görmemiş olabileceğimizi anlattı. Birinci sezon finali için "Sonunda kaçtığını düşünüyorum" diyen Doohan, “Sayfada bunu okuduğumda çok heyecanlandım. ‘Haydi, ölme, ölme’ gibiydim. Ms. Thornhill tarafından kontrol edildiğini düşünüyorum. Sonra planlarını gerçekleştirmek için Wednesday’i manipüle etmek zorunda kaldı ve bence bunda oldukça iyi bir iş çıkardı,” diye ekledi. 


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.