WEDNESDAY DİZİSİNİN 2. SEZONU OLACAK MI?

Addams Ailesi spin-off'u resmi olarak yayınlandı ve izlenme rekoru kırdı. Şimdiden daha fazlasını istiyoruz!

Buse Saray BUSE SARAY 02 Aralık 2022
WEDNESDAY DİZİSİNİN 2. SEZONU OLACAK MI?

Bu yazı spoiler içermektedir.

Wednesday Addams diğer kızlar gibi değil. Jenna Ortega tarafından Netflix'in Addams Ailesi spin-off dizisinde canlandırılan Wednesday, tuhaf üyelerden oluşan sevgi dolu bir aileden gelen gotik bir karakter... Ve ailecek uyum sağlamayı umursamıyorlar.Aylarca süren heyecan ve beklentinin ardından Wednesday yayınlandı ve anında hit oldu. Hatta bir haftada Stranger Things'in izlenme rekorunu bile kırdı. İzleyiciler, ilk sezonda sadece sekiz bölüm olan Wednesday’de hikayeyi tamamlamak için başka bir bölümün gelip gelmeyeceğini merak ediyor. Ne de olsa son bölümde "Son?" yazıyor.

İşte olası bir ikinci sezon hakkında bildiklerimiz.


Wednesday 2. sezon gelecek mi?
Resmi olarak net değil. Ortak yaratıcı Alfred Gough bir röportajda kendisinin ve ortak çalışan Miles Millar'ın bunu tartıştığını paylaştı. "Miles ve ben kendi aramızda bunun hakkında konuşuyoruz. Addamslar’ın dünyasında kesinlikle keşfedebileceğiniz daha çok şey var" dedi.

Bu, gösterinin alternatif yöne gidebileceğine işaret ediyor; potansiyel olarak, ailedeki her karakter için bir dizi olabilir. Başka bir röportajda Millar ve Gough, Wednesday’in "Addams Ailesi'nin yeniden başlatılması" olarak görülmesini istemediklerini açıkladılar.

Gösteri, aileyle "daha önce olanlara" odaklanıyor ve sorumlu yapımcı Tim Burton ile çalışırken projenin yeni bir şey olması onlar için önemliydi. Millar, "Bu, dizi için çok önemli olan bir şeydi; yeniden yapım veya yeniden başlatma gibi hissettirmedi" dedi. “Daha önce olanların şemasında yaşayan bir şey ama kendi başına bir şey... 90’lardaki film ya da 60'ların TV şovu olmaya çalışmıyor. Bu bizim için çok önemliydi ve Tim için çok önemliydi.”

Örneğin Wednesday 2. sezon yerine Morticia'nın ilk sezonunu alabiliriz. Gösteri, tutkulu aşıklar Morticia ve Gomez'e ve hikayelerinin bir parçası olan korkunç cinayet gizemine bir göz atıyor.

Aslında Millar, gösteri devam edecekse ailenin daha fazlasını keşfetmek istediğini söyledi. “Bu karakterlerle yüzeye çıktığımızı hissettik ve oyuncular bu rollerde çok harikalar” dedi. “Catherine bence ikonik bir Morticia. Wednesday ve Morticia arasındaki ilişki de gösteri için çok önemli ve Wednesday’in aile dışında kendi yolunu çizmeye çalıştığı fikri önemli.”
Wednesday 2. sezon ne hakkında olacak?

Addams Ailesi bir kavram olarak uzun süredir ortalıkta dolaşıyor, dolayısıyla çıkarılacak çok fazla malzeme var. 1938'de Charles Addams tarafından yaratılan ve New Yorker'da yayınlanan karikatürler olarak başladılar. Oradan, çizgi romanlar 60'larda popüler bir TV şovu haline geldi ve sonunda 90'larda filmlere çevrildi, muhtemelen çoğumuzun karakterleri tanıdığı yer burası; özellikle filmlerde Christina Ricci tarafından canlandırılan Wednesday. Ricci, orijinal rolüne bir çağrı olarak şovda konuk olarak bile yer alıyor, ancak bu sefer kötü karakterle…

2022 dizisi, Wednesday Addams'ın yeni okulu Nevermore Academy'ye gelişini konu alıyor. Yeni keşfettiği psişik yeteneklere ve doğaüstü güçlere sahip… Okulunda ve kasabasında canavarlar, kargaşa ve cinayet de dahil olmak üzere çözülmesi gereken bazı gizemler var. Nevermore ve muhteşem set tasarımı şovun oldukça merkezinde yer alıyor ve Wednesday derslere yeni başladı. Bu yüzden muhtemelen bir yatılı okulun Nevermore gizemlerinin ve genel genç olaylarının bir devamını görebiliriz.

Ancak şovun sekizinci bölümün son birkaç dakikası, Wednesday’in okulun popüleri olan Siren ile rekabetinin yenilenmesi, Wednesday’in  "ilk takipçisinden" isimsiz tehdit mesajları almasını içeriyor. Ve Tyler'ın siyah bir minibüsün arkasında Hyde kişiliğine dönüştüğü bir çekim de var. İkinci sezonda keşfedilmesi ilginç olabilecek potansiyel bir yeni bir kötü adamımız ve başka bir canavarın hikayesinin devamı var.

Ortega, Wednesday 'in karanlık bir yola doğru ilerlediğini bile görmek isterdi. İkinci sezon umutlarıyla ilgili olarak "Daha koyu olmasını istiyorum" dedi. "Sanırım tipik bir kahramandan ziyade bir anti-kahraman akışında devam etmesini istiyorum."


Oyuncu kadrosunda kimler yer alacak?

2. sezona yeşil ışık yakılırsa, Jenna Ortega'nın yanı sıra Luis Guzmán ve Catherine Zeta-Jones'un oynadığı ebeveynleri Gomez ve Morticia Addams'ın yanı sıra kesinlikle Wednesday’in geri dönmesi gerekecek. 1. sezonda kadroda ayrıca Fester Amca rolünde Fred Armisen, Isaac Ordonez ve George Burcea, ailenin dışından yeni karakterler olarak Christina Ricci ve Gwendoline Christie yer aldı. Christie'nin Nevermore'un müdürü olma karakteri zamansız bir sonla karşılaşıyor, bu yüzden muhtemelen geri dönmeyecek. Öte yandan burası hayaletlerle dolu bir dünya. Ricci'den Bayan Thornhill'e gelince, sezonun ilerleyen saatlerinde arılar tarafından kuşatılmış gibi görünüyor, bu yüzden onu son görüşümüz olabilir.

Büyükanne ve Kuzen Itt dahil olmak üzere Addams dünyasından hala kadroya alınmamış birkaç ikonik karakter var. Ve içerik oluşturucular her zaman kendi takdirine bağlı olarak yeni karakterler ekleyebilirler, bu nedenle Netflix bize bir 2. sezon verirse ileride muhtemelen bazı eğlenceli duyurular olacak.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.