YENİ BATMAN FİLMİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN HER ŞEY

DC Comics kahramanı Mart 2022’de geri dönüyor!

Batman yeniden büyük ekrana geliyor. 2012’deki ‘The Dark Knight Rises’ filminden sonra yeni bir solo film ile karşımızda olacak olan yeni Batman filmi, ‘Dawn of the Planet of the Apes’ filminin direktörü Matt Reeves tarafından yönetilecek. Genç Batman’in Gotham City’deki düşmanlar ile mücadelesini izleyeceğimiz yeni film hakkında bildiğimiz her şeyi aşağıda görebilirsiniz…

YENİ BATMAN FİLMİ NE ZAMAN VİZYONA GİRİYOR?

Warner Bros, pandemi sebebiyle birçok kez ertlenen yeni Batman filminin 4 Mart, 2022’de vizyona gireceğini söyledi. Film prodüksiyon aşamalarını tamamlarken, DC Comics, filmin yeni posterlerini Twitter üzerinden yayınladı. BATMAN KARAKTERİNİ KİM OYNUYOR?

The Batman filmi yapım sürecinde pek çok değişiklikten geçti. İlk başta Ben Affleck’in başrolde olacağı filmin senaryosunu ve yönetmenliğini de Affleck üstlenecekti. 2016’da ‘Batman v Superman: Dawn of Justice’ ve 2017’de ise ‘Justice League’ filmin Batman karakterini canlandıran Affleck’in yeniden Batman kostümünü giyeceğini düşünüyorduk. Ancak Reeves, projeye geldiği zaman daha genç bir Batman’e odaklanmak istediği için rol Pattinson’a devredildi. 

Batman kostümünü Mart 2022’de Pattinson giyse de, Affleck bu süper kahramanı oynamayı bırakmayacak. Batman’in diğer filmlerinde Affleck rolüne devam ederken, Pattinson’un oynadığı versiyon solo film olarak vizyona girecek. 

2022’de yayınlanacak olan The Batman filminde süper kahramanı ‘Twilight’ ve ‘Good Time’ gibi filmlerinden tanıdığımız Robert Patterson canlandıracak. Dark Knight hikayesinin bu versiyonunda Bruce Wayne’in süper kahraman olarak ilk yıllarını göreceğiz. Pattinson’un Batman yorumlaması öncekilere göre daha karanlık olacak. 

DC FanDome etkinliğinde "Batman olduğu zaman ve Bruce olduğu zamanlarda karakterin değişimine hayranım. Diğer versiyonlarda, kostümü giydiğinde ne yaptığını gerçekten biliyor. Şimdi ise biraz daha kontrolden çıkmış bir Batman göreceğiz.” diyen Pattinson, “Yeni filmde Batman'in ne olduğunu tam olarak tanımlayamıyor. Kostümü her gece giyiyor. Uyumuyor. Böyle tuhaf bir yaratığa dönüşüyor.” diye eklemişti. 

CATWOMAN KARAKTERİNİ KİM CANLANDIRIYOR?

‘The Big Little Lies’ serisinden tanıdığımız Zoe Kravitz, daha önce Michelle Pfieffer, Halle Berry ve Anne Hathaway’in canlandırdığı Catwoman rolüne bürünüyor. Selina Kyle / Catwoman karakterinin yeni görünümünü Twitter sayfasından paylaşan yönetmen Matt Reeves, şimdiden bizi heyecanlandırmayı başardı. DC FanDome etkinliğinde yeni karakterini anlatan Kravitz, “Onun bir fikir olmasını istemiyorum, onun gerçek bir durumda, gerçek bir şehirde gerçek sorunlara tutunmaya çalışan gerçek bir kadın olmasını istiyorum.” demişti.

YENİ FİLMDEKİ DÜŞMANLAR KİM?

Matt Reeves’in yeni Batman filminde birçok efsanevi Batman düşmanı olacak. Riddler karakteri Paul Dano tarafından canlandırılırken, The Penguin karakteri ise Colin Farrell tarafından canlandırılıyor. Yeni filmde göreceğimiz diğer isimler ise; Bruce Wayne’in yardımcısı Alfred Pennyworth olarak Andy Serkis, detektif James Gordon olarak Jeffrey Wright, avukat Gil Colson olarak Peter Saarsgard ve vali adayı Bella Real olarak Jayme Lawson. 

FRAGMAN YAYINLANDI MI?

Yayınlanan ilk uzun fragmanda, yeni Batman filminin oldukça aksiyon dolu olduğuna emin olabilirsiniz. Kurşun geçirmez tulumu ile düşmanlara karşı mücadele eden Batman’e ise Catwoman rolünde Zoe Kravitz eşlik ediyor.