DİZİ MARATONUMUZUN YENİ ÜYESİ: LUPIN

Netflix’in Fransız yapımları dikkat çekmeye devam ediyor!

Ekim ayında çıkan ve hızla Netflix’in en çok izlenen orijinal serisi haline gelen ‘The Queen’s Gambit’ dizisine ciddi bir rakip var: ‘Lupin.’ Netflix’in ‘Bridgerton’ ve ‘The Queen’s Gambit’ gibi yapımlarının rekorlarını geçmesi tahmin edilen ‘Lupin,’ şimdiden 70 milyon hesap tarafından izlendi. ‘The Intouchables’ adlı César ödüllü filminden hatırlayacağınız Omar Sy’ın başrolde yer aldığı ‘Lupin,’ Fransız edebiyatının unutulmaz ‘centilmen hırsızı’ Arsène Lupin’den ilham alıyor. 

İlk sezonda toplam 10 bölüm yer alırken, beş bölümü şimdiden yayınlandı. Kısa bir süre içinde diğer 5 bölümün yayınlanacağını duyuran Netflix, yeni binge serimizi belirlemiş oldu. Henüz ‘Lupin’ serisine başlamadıysanız veya yeni bölümler için heyecanlıysanız aşağıda seri hakkında bilmeniz gerekenleri görebilirsiniz…

 ‘LUPIN’ DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Assane Diop adlı bir dolandırıcıyı canlandıran Omar Sy, 25 senedir kayıp olan bir mücevheri Louvre müzesinden çalmak için plan yapıyor. Marie Antoinette’e ait olan bu kolye aynı zamanda Diop için farklı bir anlam taşıyor. Senegal’den Fransa’ya taşınan ve zengin bir ailede şöför olarak çalışan babası Babakar Diop’un ismini temize çıkarmak isteyen Diop, soygun planı ile çok daha büyük bir şey hedefliyor. Babakar’ın bu kolyeyi çaldığını söyleyerek iftira atan patronu Hubert Pellegrini, Assane’ı yetim bırakmanın yanı sıra Babakar’ın da intihar etmesine sebep oluyor. Babasının son hediyesi olan Arsène Lupin kitabı ile hayatına devam eden Assane Diop, Lupin’in yöntemlerini benimseyerek intikam peşine düşüyor. 

‘LUPIN’ GERÇEK BİR HİKAYEDEN Mİ UYARLANDI?

Netflix dizilerinde aklımıza ilk gelen şey “Bu gerçek bir hikaye mi?” oluyor. ‘Lupin’ serisinde gerçek hayata dayalı tek şey Arsène Lupin kitapları diyebiliriz. Özgün bir hikayeye sahip olan ‘Lupin’ serisi, 1905’te Fransız yazar Maurice Leblanc’ın yarattığı ‘centilmen hırsız’ Arsène Lupin karakterine gönderme yapıyor. 2011’de hayal rolü sorulunda ‘Arsène Lupin’ karakterini canlandırmak istediğini söyleyen Omar Sy, “İngiliz olsaydım, bu soruya James Bond derdim ama Fransız olduğum için Lupin diyebilirim. O eğlenceli ve akıllı bir karakter. Soygun yapıyor ve aynı zamanda çok çapkın. Üstelik Lupin, karakterleri oynayan bir karakter. Bir oyuncu için olabilecek en iyi rol,” demişti. Omar Sy’ın hayal rolü bir nevi gerçek oldu desek yanlış olmaz!‘LUPIN’ DİZİSİNİN İKİNCİ KISMI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

İlk beş bölüm ile bile ‘Lupin’ serisinin sizi etkilemeyi başardığına eminiz. Normalde tek bir sezonu aynı anda yayınlayan Netflix, ‘Unsolved Mysteries’ ve ‘Kimmy Schmidt’ gibi serilerin bölüm bölüm yayınlamayı tercih etmişti. Platformun önceki trendine bakacak olursak ‘Lupin’ serisinin ikinci bölümünü Nisan ortasında bekleyebilirsiniz. Serinin ilk sezonunu bitirdikten sonra bir başka sayfa açılarak ‘Artık resmi: Bölüm 2 yakında geliyor,” yazısını görüyorsunuz. Bu nedenle pozitifliğe devam ederek, yeni bölümlerin çok daha erken yayınlanacağını düşünmek istiyoruz!