Yeni Bir “Prison Break” Dizisi Geliyor

Hulu, sevilen ödüllü yapımın yeni dizisi üzerinde çalışıyor.

Buse Saray BUSE SARAY 02 Kasım 2023
Yeni Bir “Prison Break” Dizisi Geliyor

"Prison Break" isimli sevilen Fox dramasının dünyasında geçen yeni bir dizi, Hulu tarafından geliştiriliyor. Üzücü haber ise yeni yapımın, aynı evrende geçecek fakat farklı karakterlere odaklanacak olması…"Mayans M.C." dizisinin ortak yaratıcısı ve baş yapımcısı Elgin James, kendi Sierra Drive yapım şirketi aracılığıyla henüz erken aşamalarda olan bu diziyi yazıyor. 20th Television aracılığıyla sunulan yeni bölümün, orijinal hapishane dramasının merkezindeki karakterlere, Michael Scofield (Wentworth Miller tarafından canlandırılan) ve Lincoln Burrows (Dominic Purcell tarafından canlandırılan), yer vermesi beklenmiyor.

James, Dawn Olmstead, "Prison Break" yaratıcısı Paul Scheuring, Marty Adelstein ve Neal Moritz ile birlikte baş yapımcı olarak görev alıyor. Mayans tabanlı "Sons of Anarchy" yan ürününün yanı sıra James, Christopher Walken'ın başrolünde olduğu Amazon Studios/BBC One dizisi "The Outlaws"ı, Stephen Merchant ile birlikte ortak yarattı.

"Prison Break," Fox'ta beş sezon boyunca yayınlanmış, bir TV filmi olan "The Final Break" ve düşük bütçeli bir yan ürün olan "Prison Break: Proof of Innocence" adlı mobil telefonlarda özel olarak sunulan bir diziye ilham vermiştir. Dizi ayrıca bir video oyunu, online web bölümleri, bir dergi ve bir romanı da beraberinde getirmiştir.

Yapım, işlemediği bir suç nedeniyle ölüme mahkum edilen Lincoln Burrows'u ve kardeşi Michael Scofield'ı takip ediyor. Michael, Lincoln'ü hapisten kaçırmak için bir plan yapar. Dizi, reytinglerde büyük bir başarı elde etmiş ve ilk sezonuyla “En İyi Televizyon Dizisi Drama” dalında bir Altın Küre Ödülü kazanmıştır.

Dizi aynı zamanda Robin Tunney, Peter Stormare, Amaury Nolasco, Marshall Allman, Wade Williams ve Paul Adelstein gibi oyuncuları içermiştir. Dizi, Adelstein, Moritz, Matt Olmstead, Kevin Hooks, Dawn Parouse ve Brett Ratner tarafından baş yapımcılığı üstlenilmiştir.

 


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.