YENİ ‘GOSSIP GIRL’ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN HER ŞEY

“XOXO, Gossip Girl.”

Serena van der Woodsen ve Blair Waldorf geri mi dönüyor? İlk olarak Şubat 2019’da başlayan yeni ‘Gossip Girl’ söylentilerinden sonra HBO Max, Temmuz 2019’de haberleri doğrulamıştı. Cecily von Ziegesar’ın kitap serisinden ilham alan ‘Gossip Girl,’ Warner Media tarafından HBO Max için yeniden yapılıyor. Orijinal internet sitesinin kapanmasından 8 sene sonrasını anlatacak olan yeni seride, yeni nesil özel okula giden bir New York gençliğini göreceğiz. Sosyal medyanın ve New York’un son yıllarda ne kadar değiştiğini yansıtacak olan yeni dizi hakkında bilmeniz gereken her şeyi aşağıda görebilirsiniz…


KAÇ BÖLÜM YAYINLANACAK?

Deadline’ın haberine göre dizinin ilk sezonunda her biri 1 saat olan 10 bölüm olacak. Sosyal medya ve online gizlilik gibi güncel konulara değinecek olan seri, lisenin değişen dinamiklerinin altını çizecek.

YAPIM EKİBİNDE KİMLER VAR?

Dizinin orijinal yapımcıları Josh Schwartz ve Stephanie Savage, yeni seride de yapım ekibinde yer alacak. Orijinal serinin senaristliğini üstlenen Joshua Safran, yeni seride de senaryo ekibinde olacak. 

ORİJİNAL SERİDEN FARKLI NELER VAR?

Başrollerde farklı ırklardan oyuncular ve birçok LGBTQ+ hikayesi göreceğiz! Orijinal hikayeyi yazan Joshua Safran, geçtiğimiz sene Kasım’da gerçekleşen Vulture Festivalinde, “İlk seride herkesi temsil eden karakterler yoktu. Orada bulunduğum sürece tek eşcinsel senarist bendim. 90’lı yıllarda New York’ta özel okula giderken bile tam olarak ‘Gossip Girl’ serisindeki olaylar olmuyordu. Bu yüzden bu sefer başrollerimiz farklı ırklardan. Aynı zamanda çok fazla ‘queer’ içerik de olacak. Artık dünyanın yeni iklimini göstereceğiz, varlığın ve ayrıcalığın nereden geldiğini ve bununla nasıl başa çıkıldığını anlatacağız,” demişti. 

ORİJİNAL KADRODAN HANGİ İSİMLERİ GÖRECEĞİZ?

Yeni bir nesil içerecek olan ‘Gossip Girl’ serisinde eski kadrodan isimleri görme konusunda hala umudumuz var! “Orijinal kadrodan herkese ulaştık ve gelişmeleri anlattık. İsterlerse yeni seride yer alabileceklerini söyledik ancak hikaye eski karakterler üzerinden yürümeyecek,” diyen Josh Schwartz, “Bu karakterleri 6 sene boyunca oynadılar ve bu konuda gerçekten iyiler. Buna saygı duyuyoruz ve tabiiki onları yeniden görmek harika olur” diye ekledi. 

Gossip Girl (Warner Bros. CW Network)

Orijinal kadronun önceden verdiği röportajlarda birçok farklı bakış açısı duymuştuk. Nate karakterini canlandıran Chace Crawford, “Kimsenin bunun hakkında ciddi olarak konuştuğunu düşünmüyorum. Gerçek bir plan ile gelmeleri lazım ve Josh ve Stephanie’nin bu serinin bir parçası olması lazım. Bu benim için komik çünkü şov neredeyse bir klasik haline geldi. Bu da aslında yeniden yapılmaması gerektiğini gösteriyor. Artık liseye geri dönemem. Liselilerin şimdilerde ne yaptıklarını bilmiyorum bile. Çalıştığım insanları yeniden görmek çok güzel olur, herkesi çok seviyordum ve onlar ile yeniden çalışmayı çok isterim ama bu gerçekleşir mi bilemiyorum,” demişti. Daha sonra bakış açısını değiştiren Crawford, kesinlikle yeni seride yer almak istediğini ve konuk oyuncu olarak geri dönebileceğini söyledi. “Gelecekte bir konuk oyuncu açığı olursa kesinlikle yaparım. Şov, hayatımın büyük bir parçası olmuştu ve benim için çok özel. Biz gerçek bir aile gibiydik,” diyen Crawford, yeni serinin kendisini yaşlı hissettirdiğini de eklemişti. Aynı zamanda bu konuda bir e-posta aldığını söyleyen Crawford, “Doğum günümden hemen önce bir e-posta aldım. Şimdiden yeni serinin yapımına başlamışlar,” demişti. 

Chace Crawford (Getty Images)

Orijinal seride Serena van der Woodsen karakterini canlandıran Blake Lively, 2017’de Variety’e verdiği röportajda, “Yedi sene daha bu şovu yapar mıydım? Hayır. Çünkü bu çok zor bir iş ve bebeklerim var ve onlardan bu kadar uzun bir süre ayrı kalamam. Ama hayatta asla asla dememeyi öğrendim. Şu sıralar daha önce yapmadığım şeyleri yapmaya çalışıyorum, yaptıklarımı değil. Ama yapar mıydım? Kim bilir, eğer iyiyse ve mantıklıysa belki. New York’ta yaşayıp çalışırken çok eğlenmiştik,” demişti. 

Blake Lively (Getty Images)

Orijinal seride yüzünü görmesek de ‘Gossip Girl’ sesi olan Kristen Bell’in seriye geri döneceği doğrulanmıştı. En az Blair ve Serena kadar ikonik olan Kristen Bell’in sesi, şovun ayrılmaz bir parçası olmuştu. Geçen sene bu söylentileri doğrulayan Bell, HBO Max’in yeni serisinde Gossip Girl sesi olmaya devam edeceğini söyledi. 

Yeni seride orijinal karakterlerin nerede olduklarını gösterme fikrini beğendiğini söyleyen Schwartz, “Kesinlikle sosyal medyada en çok sorulan sorulardan biri buydu. Orijinal kadronun büyümüş hallerini göstermek hoş olabilir,” demişti. Aralık 2019’da Entertainment Tonight ile olan röportajında Safran, orijinal kadrodaki isimler dahil olsa da olmasa da Serena, Blair, Nate ve Dan karakterlerini seride göreceğimizi belirtti. “Onlar bu dünyanın bir parçası. Karakterler orijinal isimler hakkında konuşacaklar. Bu yüzden orijinal oyuncuların geri dönmesini çok isterim. Bu bir devam serisi gibi değil, sadece farklı bir bakış açısından, eski şovun bitiminin geleceğinden anlatım yapacağız,” diyen Safran, “Yeni seride Dan’e ne olduğunu anlatıyoruz bu yüzden Penn’e mesaj atıp uygunluğunu sormam gerekecek. Onu ve diğer herkesi tekrar görmek harika olur” diye ekledi.

Penn Badgley (Getty Images)

Bu konuda Entertainment Tonight’a konuşan Penn Badgley, yeni seride yer alma konusunda düşünmesi gerektiğini belirtmişti. “Dan Humphrey’nin müthiş bir hayranı değildim. Dan’in arkadaşı veya hayranı olmadım bu yüzden şimdi ona daha fazla anlam kazandırmayı isterim. Ama bunun için birçok farklı durumu göz önünde bulundurmam gerekiyor. Dan’in neden ve nasıl dahil olduğuna bağlı,” diyen Badgley, yeni seriye katılma konusunda tereddütlerini dile getirmişti. 

YENİ KADRODA KİMLER VAR?

Emily Alyn Lind (Getty Images)

HBO Max’in Orijinal İçerik Yöneticisi Sarah Aubrey, Ocak 2020’de Entertainment Tonight’a yaptığı açıklamada, “Kadro konuşmalarında çok erken aşamalardayız. Birkaç isim konusunda karar verdik ancak henüz çok erken,” demişti. Daha sonra 2 Mart’ta açıklanan haber ile Emily Alyn Lind’in Audrey karakterini canlandıracağı duyuruldu. Uzun bir süredir ilişkisi olan ama yeni arayışlar içerisinde olan bir genci canlandıracak olan Lind, yeni serinin ilk doğrulanan ismi oldu. 

Zion Moreno ve Thomas Doherty (Getty Images)

11 Mart’ta Deadline’ın haberine göre yeni ‘Gossip Girl’ serisi için dört isim daha belli oldu: Tavi Gevinson, Thomas Doherty, Adam Chanler-Berat ve Zion Moreno. 

Adam Chanler-Berat ve Tavi Gevinson (Getty Images)

YENİ SERİNİN HİKAYESİNDE NE ANLATILACAK?

Hikaye yeni ama tanıdık! Henüz olaylar hakkında detaylı bilgiye sahip olmasak da HBO Max’in Orijinal İçerik Yöneticisi Sarah Aubrey, “İlk senaryomuzu Safran’dan aldık ve size derin bir nefes aldığımızı söyleyebilirim çünkü çok güzel. Beklentilerin çok yüksek olduğunu hayal edebilirsiniz. Orijinal yapım ekibinin dahil olmasının en güzel avantajlarından biri şovun temellerini bilmeleri ve günümüzde ilgi çekecek konuları belirleyebilmeleri. Aynı zamanda 10 sene sonrasına modern bir lens taşımak çok heyecan verici. Josh ve ekibi şimdiye kadar çok iyi bir iş başardılar" demişti. 

Orijinal serideki ‘Constance Billard’ lisesinde geçecek olan yeni hikayede, kameralar lisedeki yeni bir arkadaş grubuna çevrilecek. Hikayenin bazı parçaları aynı kalırken, yeni karakterler ile farklı bir bakış açısı aktarılacak. 

YENİ SERİ NE ZAMAN YAYINLANACAK?

HBO Max’in CCO’su Kevin Reilly, Vulture’a yaptığı açıklamada yeni ‘Gossip Girl’ serisinin çekimlere başlamadığını söylemişti. Pandemi sebebiyle ertelenen prodüksiyon ile serinin 2020’ye hazır olmayacağını söyleyen Reilly, “Prodüksiyona başlanmadı bile. Prodüksiyon öncesi aşamadalardı ve sete gitmeye hazırlardı. Bu gerçekten çok üzücü,” demişti. Pandemi önlemlerinin ardından kısa bir süre önce New York’ta çekimlere başlayan ‘Gossip Girl’ serisinin kesin bir vizyon tarihi olmasa da 2021’de gösterileceği tahmin ediliyor.