YENİ LONGINES FLAGSHIP ZAMANA MEYDAN OKUYOR

Longines, siyah kadranlı ve 1950’lerin karakteristik izlerini taşıyan yeni modeli ile, Flagship koleksiyonuna görkemli bir saygı gösterisinde bulunuyor.

1957 yılında piyasaya sürülen Flagship koleksiyonu, Longines’in kendi adını taşıyan ilk ürün gruplarından biriydi. İhtişamlı adıyla öne çıkan koleksiyon, kanatlı kum saatinin sembolize ettiği, erkekler  için tasarlanmış bu saatler, zamanla kadın müşterilerin de yoğun ilgisiyle karşılaştı. Longines, koleksiyonerlerce  aranan, 1957 yılından siyah kadranlı nadir bir modelden  ilham alarak  erkeklere olduğu kadar kadınlara da hitap eden  ve zamana meydan  okuyan bu tasarımı bugün yeniden yorumluyor. Teknik uzmanlık  ve zarafeti  bir araya  getiren,  tümüyle siyah yeni Flagship Heritage, tüm nostaljik saat tutkunlarına  hitap ediyor.

Seri  için üretilen ilk  saatin tasarımına sadık  kalan bu model,  siyah vernikli kadranı, cilalı yüzey kaplaması ve bunları vurgulayan,  çok  yüzeyli indeksiyle, görücüye çıkıyor. Tarih, saat   6  çizgisinin  üstünde,  her  ikisi  de 1950’lerin saat  estetiğini  yansıtan, saatin ortasının  biraz altına yerleştirilmiş bir saniye sayacının ve “Flagship” yazısının  hemen  altında   yer  alıyor. Yunus  şeklindeki akrep  ve  yelkovan,  yansıma  önleyici  safir  kristal içerisindeki bu sade kompozisyonu güçlendiriyor.

Koleksiyonun bu yeni ürünü, bugüne dek krem rengi kadranlı çelik bir versiyondan  oluşan Flagship Heritage koleksiyonunun  yanı sıra, koleksiyonun, Longines marka elçisi Kate Winslet’ın katılımıyla kutlanan  60. yılı anısına piyasaya sürülen sınırlı serisini tamamlıyor.