‘MATILDA’ MÜZİKAL FİLMİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Roald Dahl'ın ikonik çocuk kitabı bir kez daha uyarlanıyor!

Doksanlarda doğanlar için ‘Matilda’ filminin ve kitabının yeri çok başka! Roald Dahl'ın kitaplara ve telekinezi meraklısı inanılmaz derecede zeki ama ihmal edilmiş bir çocuk hakkındaki çocuk kitabı ve Mara Wilson'ın başrol oynadığı film, her yerde genç kızların öğretmenleri olarak Miss Honey'yi hayal etmesini ve Miss Trunchbull’u kabuslarında görmelerini sağladı.


1996’da yapılan filmin ardından, 2011’de müzikale dönüşen ‘Matilda’ hikayesi, 2011’de Londra’daki West End’de gösterilmiş ve 2012 Olivier Ödülleri'nde yedi ödül kazanmıştı. Şimdi ise yeni bir uyarlama gündemde: hem müzikali hem de filmi bir araya getirmek. Netflix’in yeni ‘Matilda’ müzikal filmi için en az bizim kadar heyecanlıysanız aşağıda bildiğimiz tüm detayları görebilirsiniz…

NETFLIX’İN ‘MATİLDA’ MÜZİKAL FİLMİNDE KİMLER VAR?

5 Ocak’ta The Hollywood Reporter’ın haberine göre, Lashana Lynch, müzikal filmin kadrosuna Miss Honey karakteri olarak katılacak. Netflix ve Sony ile son görüşmelerde olduğu söylenen Lynch, en son önümüzdeki aylarda yayınlanacak olan ‘No Time To Die’ James Bond filminde ilk kadın ve ilk siyahi 00 ajanını canlandırdı. 


Henüz Matilda karakterini, annesi ve babası Mrs. Ve Mr. Wormwood’u, kardeşini ve Bruce Bogtrotter gibi ikonik karakterleri kimin canlandıracağı bilinmiyor. Geçtiğimiz sene Miss Trunchball karakterinin ‘Harry Potter’ filminden tanıyacağınız Ralph Fiennes’in canlandıracağı söylenmişti. 1996 filminde oyuncu Pam Ferris tarafından canlandırılan Miss Trunchball karakterinin, sahne uyarlamalarında Bertie Carvel gibi erkek oyuncular tarafından oynandığı da olmuştu. 

YENİ ‘MATİLDA’ FİLMİ NE ZAMAN VİZYONA GİRECEK?

Henüz kadronun netleşmediğini göz önünde bulunduracak olursak, yeni film için epey bekleyeceğimizi söyleyebiliriz. Sony ve Netflix’in ortak yapımı olacak olan film hakkındaki ilk söylentiler Ocak 2020’de başlamıştı. O tarihten beri fazla detay paylaşmayan Netflix, Roald Dahl hayranlarını merak içerisinde bıraktı. ‘Matilda’ müzikalinin yönetmeni Matthew Warchus’un yeni Netflix ve Sony uyarlamasını da yöneteceği söylentiler arasında.