YENİ YIL KARARLARINIZA GÖRE UYGULAMANIZI SEÇİN

Sürekli değişen yeni normal içerisinde çalışmak, öğrenmek, bağlantıda kalmak, formunu korumak ve daha pek şeye ulaşarak yeni yıl hedeflerimize ulaşmanın yollarını sunan uygulamalara göz atın.

2021 nihayet geldi! Belki de hiç bir yeni yıl bu kadar özlem ve umutla beklenmemişti. Senenin ilk ayında herkes bu sene neleri daha iyi daha farklı yapabileceğini düşünüyor. Bu seneden beklentimiz büyük. Değişen yaşam alışkanlıklarımız içerisinde hedeflerimize nasıl daha fazla yaklaşabiliriz, yeni hobiler geliştirirken nasıl daha sağlıklı olabiliriz, kendimizi nasıl geliştirebilir ve yeni şeyler öğrenebiliriz, işlerimizi nasıl büyütebiliriz gibi sorular bizleri meşgul ediyor. App Store'daki uygulamalara göz atarak yeni yılda aldığınız yeni kararlara uygun uygulamayı seçin.

Bu sene öz bakımını ihmal etme

Bu sene farklı olacak ve kendimize bakmaya zaman ayırmak daha önemli hale geliyor. Kimileri için öz bakım, güvendiğin bir profesyonele terapiye gitmek, yeni insanlarla tanışmak ve arkadaş edinmek anlamına geliyor. Kimileri ise daha içedönük bir yaklaşım benimseyerek meditasyon yapıyor, uykularını almaya özen gösteriyor veya günlük tutuyorlar. Hangi kişisel gelişim yöntemini seçtiğin fark etmez; bu uygulamalar, sağlıklı alışkanlıklar edinmene yardımcı olabilir. Fitwell Kişisel Egzersiz Koçun uygulaması ile profesyonel koçlarla egzersiz yapabilirsin. Meditopia: Meditasyon App ile günlük hayatın içinde karşılaştığımız konularla ilgili farklı pek çok meditasyona ulaşabilir ve stresten uzaklaşabilirsin. WaterMinder ile gün içinde su içmeyi unutmamayı sağlayabilir, Sleep Cycle- Sleep Tracker ile uyku düzeninizi kontrol edebilirsiniz.

Formda Kal ve Esnekliğini artır

Evde daha çok kaldığımız bu dönemde egzersiz ve esneklik uygulamalı önem kazanıyor. Glo, Yoga Studio, Asana Rebel:Get in Shape gibi favori uygulamalarını kullanarak duruşunu iyileştirebilir ve esnekliğini artırabilirsiniz. Ayrıca kendine en uygun fitness planını  bularak evde egzersizlerini aksatmadan zinde kalabilirsiniz. Yüksek şiddetli aralıklı antrenmanlar ile kalp atışını yükselterek daha hızlı kalori yakmak istiyorsanız 7 Minute Workout- Seven ya da Nike Training Club uygulamalarını kullanabilirsin. 5K Runner: Couch to 5K Trainer ile koşuya daha kolay başlayabilir ve kademeli olarak hız ve mesafeni ayarlayabilirsiniz. Hem zihinsel hem de fiziksel bir disiplin olan yogaya başlamayı düşünüyorsanız Yoga Studio: Mind & Body uygulamasını deneyebilirsiniz.

Yeni alışkanlıklar edin

Bu sene artık o hep istediğiniz yeni alışkanlıkları edinmenin tam zamanı. Daha düzenli beslenmek, her gece 10 dakika kitap okumak mı istiyorsunuz? İyi alışkanlık edinmek için motivasyon gerekir, başlamak ve devam ettirmek için bu uygulamalar yardımcı olabilir. StepsApp Adım Sayar ile o hayalini kurduğun günde 10 bin adımı atabilir, Done: A Simple Habit Tracker ile hedeflerinizi belirleyerek sağlıklı rutinlerle istediğin alışkanlıkları hayatına sokabilirsiniz. Kwit ile bu sene artık sigarayı bırakabilir, Blinkist ile her gün 15 dakika ayırarak istediğiniz kitabın özetini okuyabilir ve Punkt: One sentence journal ile artık yazmaya başlayabilirsiniz.

2021 için 21 uygulama

2021 senesini mümkün olduğu kadar çok neşe, heyecan ve yeni deneyimlerle doldurmaya yardımcı olacak bu uygulamalardan oluşan seçki ile yeni bir hobi edinebilir, uzaktaki dostlarınızla bağlantı kurabilir ya da koltuğunuzdan bile kalkmadan gerçek dünyadan kaçmanın bir yolunu bulabilirsiniz.


2021’de küçük işletmeni büyüt

Bu uygulamaları kullanarak iş stratejilerinizi gözden geçirebilir, başarılı bir pazarlama planı yapabilir, daha iyi bir yönetici olabilirsiniz. Weebly şık şablonlarla kendi websiteni kurabilmeniz için gerekli araçları sunarken, Microsoft To Do uygulaması planlarını ve teslim edilmesi gerekenleri izlemenizi sağlıyor. Canva uygulaması ile şık logo tasarımları yapabilir, Shopify ile işletmenizi istediğiniz yerden yönetebilirsiniz.

Sanattan uzak kalma

Geçen sene eskisi kadar müze ve galeri gezememiş olabilir ama bu sene koltuğunuzda rahatça oturarak mobil cihazınız ile Türkiye’nin birbirinden değerli müzelerini rehber eşliğinde gezer gibi detaylı keşfetmeye başlayabilirsiniz. Sanal Müze uygulaması onlarca müzeyi aynı platformda topluyor. Ayrıca yetenekli sanatçılar keşfetmek ve sanat tarihi hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler Daily Art uygulaması ile ilham veren bir sanat eserini dilediğin zaman inceleyebilirsiniz.

Ayrıca hedeflerine ulaşmanı sağlayacak farklı uygulamaları keşfetmek için App Store uygulamalar sekmesinde farklı kategorileri inceleyebilirsiniz.