‘YOU’ DİZİSİNİN 3. SEZONU HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Joe Goldberg, ekranlara geri dönüyor... Ama bu sefer bir katil arkadaşı da var!

Netflix, Ocak ayında ‘You’ dizisinin üçüncü sezonunun olacağını duyurmuştu. 2019’un sonunda dizinin hayranları ikinci sezonu tamamlarken, tamamen yeni ve ürkütücü bir hikaye anlatılmıştı. Yayınlanan en son sezonda seri katil Joe Goldberg’ü canlandıran Penn Badgley, New York’tan Los Angeles’a taşınarak Love Quinn adında başka bir karaktere aşık olmuştu.

Sosyal medya ve obsesiyon temalarına odaklanan ikinci sezon oldukça ürpertici geçmişti. Şimdi ise üçüncü sezonun çok daha gerilim olacağını tahmin ediyoruz! ‘You’ dizisinin 3. Sezonu hakkında bilmeniz gereken her şeyi aşağıda görebilirsiniz...

‘YOU’ DİZİSİNİN İKİNCİ SEZONUNDA NE OLMUŞTU?

İlk sezonda Beck’in ölümünden sonra Joe’nun çok daha acımasız bir seri katil olduğunu anlamıştık. İkinci sezonda bu ürpertici tema sürerken, Joe’nun öldürmeye çalıştığı eski sevgilisi Candace, konuya dahil olarak intikam aramıştı. Joe’nun Love’a aşık olmaya başladığı sürede hayatına geri giren Candace, durumu biraz karmaşık hale getirmişti. 

İlk sezonda öldürdüğü Will Bettleheim’ın kimliğini çalan Joe, ikinci sezonda gerçek Will’den borcunu geri almaya çalışan mafya tipli Jasper’ı öldürmüştü. Daha sonra Love’ın Joe için çok uygun bir insan olduğunu keşfederken, Love’ın Joe’nun yansıması olduğunu öğrenmiştik. Love, Joe ile ilişkisini korumak için ‘aşk’ uğruna Joe’nun komşusu Delilah ve Candace’ı öldürmüştü. Love’ın ikiz kardeşi Forty, Joe’nun gerçek kişiliğini öğrendikten sonra polis tarafından öldürülmüştü. 

Love ve Joe (Netflix)

Anlattığımız her şey aklınızı karıştırdı değil mi? İkinci sezonun final bölümlerinde Joe ve hamile olan Love’ın kentin dışında bir yere taşındığını görmüştük. Los Angeles’taki ilginç geçmişlerinden uzak bir şekilde arkadaş canlısı bir mahaleye taşınan çift, geçmişlerine göre oldukça ‘normal’ bir hayat sürmeye başlamışlardı. Ancak arka bahçelerindeki havuza doğru ilerleyen Joe, son sahnede bahçe çitlerinin ardından birine kitlenmişti. Çitlere doğru yaklaşan Joe, yan komşularını bikinisi ile güneşlenirken görmüştü. Ve yine tam bu sahnede Joe’nun ‘stalker’ içgüdülerinin yeniden canlandığına şahit olduk. Son sahnede iç sesi ile anlatım yapan Joe, kaderinin yan komşusu olduğunu belirterek, “Tam olarak burada olmam gerekiyordu, seninle tanışmak için...” demişti. 

ÜÇÜNCÜ SEZON NE ZAMAN KESİNLEŞTİ?

14 Ocak’ta üçüncü sezonun yapım aşamasında olduğunu duyuran Netflix, Twitter üzerinden bir teaser video yayınlayarak, “Yakında görüşürüz komşu. ‘You’ 3. Sezon geliyor,” demişti. 

Daha sonra bir paylaşım daha yapan Netflix, “Son dakika: You, üçüncü sezonu ile geri dönüyor. Yani şov olarak ‘’You’ *Siz* değil. Anlatabiliyor muyuz?” yazmıştı. 

Variety’nin haberine göre ‘You’ serisinin üçüncü sezonu 10 bölümden oluşacak ve 2021’de vizyona girecek. Sera Gamble ve Greg Berlanti’nin yapımcılığını üstleneceği yeni sezonda daha fazla gerilime hazır olun!

KADRO AYNI MI OLACAK?

Penn Badgley ve Love karakterini canlandıran Victoria Pedretti’nin üçüncü sezonda yer alacağı doğrulanırken, kadroya yeni isimler de dahil olacak. 16 Ekim’de ‘You’ dizisine yeni isimlerin dahil olduğunu söyleyen Netflix, Shalita Grant ve Travis VanWinkle’ı yen, sezonda izleyeceğimizi belirtti. “Shalita Grant, Sherry adında bir inluencer anneyi canlandıracak. İlk bakışta cana yakın görünen Sherry, aslında Love’ı sosyal çevrelerine dahil etmiş gibi davranan kötü bir kız. Travis VanWinkle varlıklı Cary karakterini canlandıracak. Cary’i de Joe’nun yeni arkadaşı olarak göreceğiz” diyen Netflix, yeni oyuncuların karakterlerini açıkladı. 


ÜÇÜNCÜ SEZONDA NELER OLACAK?

Joe’nun eski alışkanlıklarını bırakıp ‘normal’ bir hayat yaşamasını bekliyorsanız, bunun pek mümkün olmadığını söylemek istiyoruz. Caroline Kepnes’in ‘Hidden Bodies’ adlı ikinci romanından esinlenen ‘You’ serisi Joe’nun sevgilisi Love’ın düşündüğümüz kadar normal biri olmadığını göstermişti. Ancak Netflix bu uyarlamayı biraz daha abartarak, Love’ı bir seri katile dönüştürmüştü. Bu nedenle Joe ve Love’ın üçüncü sezonda vicdanları ile mücadele edeceklerini tahmin ediyoruz. 

‘You‘ Dizisi (Netlix)

Durum daha komplike hal alırken, ikinci sezonun sonunda Love’ın hamile olduğunu öğrenmiştik. Bu seri katil çiftin nasıl bir çocuk büyüteceğini çok merak ediyoruz! Üçüncü sezonda Joe ve Love’ın yeni bebeklerini karşılamaları yer alırken aynı zamanda Joe’nun yan komşularına geliştirdiği takıntıyı da izleyeceğiz. 

YOU DİZİSİNİN ÜÇÜNCÜ SEZONUNU NE ZAMAN İZLEYECEĞİZ?

Yapılan son açıklamalara göre ‘You’ dizisinin çekimleri bu yılın sonlarına doğru başlayacak. İkinci sezon geçtiğimiz Aralık ayında yayınlanmıştı ve çekimler bir önceki Şubat ayında başlamıştı. 2021’de yayınlanması beklenen üçüncü sezon çekimlerinin önümüzdeki aylarda başlayacağı tahmin ediliyor.