ZAMANI GELDİ: YILBAŞI DEKORASYONU

Yeni yıl kutlamalarınız için dekorasyon ürünleri ve ipuçları…

Buse Saray BUSE SARAY 13 Aralık 2022
ZAMANI GELDİ: YILBAŞI DEKORASYONU Adobe Stock

Takvimler, yeni yıl için geri sayıyor! Evinizi, yılbaşı sezonuna hazırlamanın zamanı geldi. İster maksimalist görünümün hayranı olun, ister minimal dokunuşları seviyor olun; yılbaşı dekorasyonu her zaman sabırsızlıkla beklenir.Yıl sona ererken hepimiz yaşam alanlarımızı şenlikli süslerle donatır, yılbaşı ruhunun evimize dolmasına izin veririz. Dekorasyon planlarınıza ilham vermek için, en popüler yılbaşı süslerinden dekor ipuçlarına kadar her şey burada…
İlk olarak yılbaşı dekorasyonunuz için bir tema seçin. Bir tema seçtikten sonra, gerekli öğeleri listeleyin. Mevcut dekorasyonlarınızı yeniden kullanıyorsanız durumlarını kontrol edin ve hasar olup olmadığına dikkat edin. Ampulleri test edin ve gerekirse onarın veya değiştirin. Önce büyük görevlerle başlayın ve daha basit işleri en sona bırakın.

Aynı anda temizlik ve dekorasyon yapmak yorucu olabilir. Bu nedenle, yılbaşı dekorları eklemeden önce evi temizleyin. Bu, görevi daha kolay ve keyifli hale getirir.

Yılbaşı ağacınızın yüksekliğini ve şeklini, dekore ettiğiniz alana göre düşünün. Renk ve aydınlatma seçenekleri de dikkate alınması gereken önemli şeylerdir. Yapay yılbaşı ağacınıza karar verdikten sonra temanızı ve kullanmak istediğiniz süsleme türlerini göz önünde bulundurun. Zevkinize göre çeşitli süs eşyalarıyla süsleyin. Ekstra şenlikli bir görünüm için ağacınızı ışıklar ile aydınlatın. Süslemeleri eklemeden önce yapay ağacınızın dallarını kabarttığınızdan emin olun. Süslerin yerinden çıkmasını veya kırılmasını önlemek için, ağacınızın tepesinden süslemeye başlayın ve aşağıya inin.

Kar küreleri, süs eşyalar, mumlar gibi minik vurgularla yılbaşı sahneleri yaratın. Unutmayın, ev dekorunuzu kişiselleştirmek için küçük detaylar önemlidir. Yılbaşına özel yastıklar, battaniyeler, masa örtüleri gibi parçalar ise büyük bir etki yaratabilir.

Gün ışığından yararlanma saati sona erdiğinde, evinize yeni yıl ışıltısını ve heyecanını vermek için süsleme ışıklarından faydalanın.

Özel bir dokunuş için hediye paketlerinizi dekoratif temanızla eşleştirmeye çalışın.Ortak bir alan olan banyoları unutmayın. Mumlar, çiçekler, yeşillikler, süs eşyalarını burada da kullanın. Yılbaşına özel havlular kullanmanız bonus puan.

Hayatın hangi aşamasında olursanız olun veya yaşam durumunuz ne olursa olsun, küçük bir yeşillik veya mumlarla sadece bir odaya bile sıcak dokunuşlar getirebilirsiniz. Sadece küçük dokunuşlar, evinize o özel yılbaşı sıcaklığını verebilir.

YILBAŞINA ÖZEL EN İYİ 20 MUM


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.