AMELİYATSIZ YÜZ GERDİRME

Yüz gerdirmek artık çok daha kolay üstelik çok doğal bir görünüm vaat ediyor.

Yeni teknolojiler ve çözümlerle birlikte estetik cerrahi ve dermatoloji her geçen gün birbirine daha çok yaklaşıyor. Amaçları ortak; doğal bir görünümle ciltteki deformasyonu azaltmak hatta sıfırlamak. Fransız dermatolog Maurice Dray, antioaksidanlarla yaptığı alternatif yüz gerdirme işlemleriyle Avrupa'da şu sıralar oldukça popüler. Gwyneth Paltrow'un web sitesi GOOP'a verdiği röportajda Doktor Dray süreci tüm detaylarıyla anlatıyor.

Soru: Birçok işleminizde E vitamini ve hiyalüronik asit kullanıyorsunuz. Bu maddelerin etkileri nelerdir ve hepsi doğal mı?
Cevap: Bu iki maddenin yanı sıra A ve C vitaminlerini de çok sık kullanıyoruz. Cilt için çok yararlı antioksidanlar ve iyileşme sürecini ciddi anlamda hızlandırıyorlar. Hepsi bir arada deri altına enjekte ediliyor, çünkü burada kolajen üretebilecek birçok hücre var. Bu sürecin tamamı doğal bir süreç; bu tedaviyle birlikte cilt kendini doğal kolajen üretme işlemini uyguluyor.

S: Bu maddeleri deriye nasıl enjekte ediyorsunuz? Bu işlemin sonuçları neler ve bu işlem kalıcı mı?
C: Özel olarak tasarlanmış bir tabanca ile enjekte ediyoruz. Derinliği, yoğunluğu ve hızını tamamen ayarlayabiliyoruz bu yüzden de acısız bir işlem oluyor. Gözle görülebilir sonuçlar; parlaklık, nem ve esneklik. Genellikle başlangıç bir ayda üç seans öneriyoruz; daha sonraki aşama kişiye göre değişiyor. Sonuçlar kalıcı değil fakat cildi besleyerek yenilenmesini sağlıyor.

S: Şeker tedavisi tam olarak nedir? Bu tedaviyi siz mi geliştirdiniz?
C: Diğer işlemler bittikten sonra, üç ya da dört hafta boyunca uygulanan doğal bir yöntemdir. Vücutta sarkma olan herhangi bir bölgeye uygulabilir. Fibroz dokuyu atarak, cildin onarılmasını sağlıyor. Tedavinin oluşumu bana ait değil ancak bu yöntemi ben geliştirdim.

S: Bu tedavi tam olarak ne kadar sürüyor ve herhangi bir yan etkisi var mı?
C: Sonuçların kendini göstermesi iki yıl sürecektir. İlk uygulamadan sonra, genelde %50 oranında bir değişim bekliyoruz, bundan altı ay kadar sonra da %20 ya da 30'luk ek bir değişim için bir daha uyguluyoruz.Genelde birçok hastam ilk uygulamadan sonra sonuçlardan oldukça memnun kaldı. Tedavinin hiçbir yan etkisi yoktur. Sadece bazı kişilerde çok hafif bir morarma yapabilir ancak bu da oldukça kısa bir süre için.

S: Vücutta her alana uygulanabilir mi? Siz en çok hangi taleplerle karşılaşıyorsunuz?
C: Evet, cildin sarktığı her yere uygulanabilir. Ben daha çok yüz, boyun, kollar, göğüs ve diz sarkmaları ile karşılaşıyorum.

S: Fiyat için bir örnek verebilir misiniz?
C: Mesela boyun için 1,850 dolar.

Etİketler
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.