DİNAMİK BİR HAFTA İÇİN

Birkaç küçük ve basit değişiklik hayatınıza çok olumlu katkılar sağlayabilir...

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 27 Nisan 2015
DİNAMİK BİR HAFTA İÇİN
1 GÜNEŞ GİBİ PARLAYIN!


Sabah iyi bir başlangıç yapıp nabzınızı hızlandırmak, metabolizmanız için çok önemlidir. Bu nedenle alarmınızı normalden 10-15 dakika erkene kurun ve hafif bir kardiyo çalışmasıyla güne başlayın. Yatak odanızda yapacağınız bir kaç zıplama hareketi, squat, karın sıkıştırma, gün boyunca yakacağınız kaloriyi artıracaktır. Dahası biraz nabız artırmak güne daha hızlı başlamanızı ve verimliliğinizi artırır.

2 EVDE KUTUP HAVASI


Ev ısısının biraz düşük olması, vücudunuzun daha çok çalışmasını sağlıyor. Daha çok çalışan vücut ise daha fazla kalori yakılması demek... Bu nedenle evinizi hamama döndüren unsurları ortadan kaldırın!

3 HAYATIN KAYNAĞI: NEFES


Nefes alıp verdiğinizde ve bunu tam anlamıyla doğru yaptığınızda, diaframınızı da kullanarak içerideki kasları sıkar ve bırakırsınız. Bu da daha sıkı karın kasları ve oksijen açısından daha iyi beslenen bir vücut demek. Ofiste otururken, araba kullanırken kendinize sık sık doğru nefes almayı hatırlatın!

4 KÜÇÜK ŞİŞELER


Su içmenin önemi o kadar çok tekrarlanıyor ki, artık hepimiz ciddiye alıyoruz. Günde en az sekiz bardak su içmek her daim olmazsa olmazlardan. Öte yandan su içmeyi kendiniz için daha da avantajlı kılabilirsiniz: Su için mümkünse 33cl'lik küçük şişeler seçin. Böylece onları almak için yerinizden kalmak ve hareket etmek zorunda kalırsınız. Bu da bir taşla iki kuş demek!

5 UYKU ŞART!


Uykusuz kaldığınızda vücudunuz strese girer ve %50 daha fazla cortisol üretir. Başka bir deyişle iştahınızı tetikleyen kimyasal bir madde! Daha fazla uyumak size kalori yaktırmasa da, uyanıkken alacağınız kalori miktarını kontrol etmenizi sağlar.

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.