Son Dakika Müdahalesi

Yaz neredeyse geçip gidiyor ama hala selülitlerinize bir çözüm bulamadınız mı?

MOnep yetkilileri tarafından sadece tek seanslık bir selülit tedavisi uygulaması almam teklif edildiğinde, hiç düşünmeden evet dedim. Hangi kadın etmezdi ki? Bir kere gerçekten tek bir seansla iş bitmiş olacaktı, ikincisi etkileri uzun vadede ortaya çıktığından, gelecek yazın ihtimamını da şimdiden göstermiş olacaktım. Uygulamayı bana yapacak olan Dermatolog Dr. Hayat Öz, önce selüliti ve bunun ameliyatsız, iğnesiz çözümü olan Thermage'ı anlattı: “Kadınlarda cildin dışını kaplayan, ince bir manto şeklindeki yağ tabakası aslında kadının yuvarlak hatlarını oluşturmak için gerekli ve her yerde eşit kalınlıkta olabilmesi için septalarla ayrılmış durumda.
Yanlış beslenme, sıkı giysiler, kilo alıp verme gibi nedenlerden dolayı bu manto tabakasının belli bölgelerinde yağlanmadan dolayı portakal kabuğu görünümünde pürüzler ortaya çıkıyor. Selülit oluşumunu tetikleyenlerin başında yetersiz kan dolaşımı, yağ hücrelerinin dermise doğru çıkıntı oluşturması, kalıtımsal etkenler, cinsiyet faktörü ve artmış vücut kitle endeksi geliyor. Kadınların yüzde 90'ında selülit görülüyor. Cildin dışarıdan düz bir görünüme ulaşması için bu yağ hücrelerinin vücuttan atılması gerekli. Thermage'ın farkı uygulama bölgesinde derine inebilmesi ve geniş hacimleri ısıtabilmesi. Bu uygulama ile radyo frekans dalgası verilerek damarlar açılıyor ve kan dolaşımı hızlanıyor. Yağlanan hücrelerde erime sağlanıyor. Böylece düzeyde pürüzsüz bir cilt oluşuyor. Bu tek uygulama, sonrasında kavuşabileceğiniz ve 2-3 ay içinde gözle görülen bir düzelme oluşturuyor ve etkisi 2 – 3 yıl kadar sürebiliyor.”

SICAK ETKİ
Bölgesel olarak uygulanan Thermage ile cildin esnekliği onarılıyor ve dengeleniyor, uygulama yapılan bölgenin genel sağlığı ve metabolizmanın hızı iyileşiyor. Sadece eğitim almış uzman doktorlar tarafından uygulanabilen Thermage yöntemi Türkiye'de M-Onep Estetik ve Güzellik merkezlerinde kullanılıyor. Thermage hem hücreleri hem de kolajen dokuları yenileyen bir uygulama ve adından da anlaşılacağı gibi ısıtma yoluyla cildi yenilemenin bir şekli. Ayrıca, radyo frekans dalgası yoluyla yapılan bu uygulamanın diğer radyo frekanslarıyla yapılan uygulamalarla karıştırılmaması gerekiyor. Ther­ma­ge, Ame­ri­kan FDA ona­yı­na sa­hip ve sağ­lı­ğa her­han­gi bir za­ra­rı ol­ma­dı­ğı ka­nıt­lan­mış bir uy­gu­la­ma. Sistem dünyada 6 yıldır kullanılıyor.