2020’NİN EN ÇOK ARANAN CİLT BAKIM İÇERİKLERİ

Google’da en çok merak edilen soruları cevaplıyoruz!

Aklımıza gelen ilk soruda Google’a yöneliyoruz. En sevdiğiniz ünlünün doğum günü, tarihte merak ettiğiniz bir olay, stil soruları, cilt bakım içerikleri derken, hayatımızdaki her şeyi Google cevaplıyor diyebiliriz. Her yıl olduğu gibi 2020’de de en çok aranan soruları açıklayan Google, ‘Year in Search’ raporu ile cilt bakımının en çok merak edilenlerini açıkladı. 

2019’da en çok arananlar arasında maksimalist makyaj trendleri, Youtuber ve ünlü güzellik trendlerini görürken, 2020 raporunun oldukça farklı olduğunu söyleyebiliriz. Göz farı paletlerinden vitaminli cilt bakım içeriklerine, simli makyajlardan temizleyici toniklere yönelen 2020 aramaları, gündeme uyum sağlıyor. Temizlik ve bakımın spot ışıkları altında olduğu 2020 yılında, cilt bakımı aramaları da sağlık konseptine yoğunlaşıyor. 

Makyaj rutinlerimizin yerini cilt bakım ritüelleri alırken Google’da en çok merak edilenler arasında C-Vitamini, hyalüronik asit ve retinol gibi içeriklerin avantajları yer aldı. Güzellik salonlarına ara verirken, evimizi bir spaya dönüştürdüğümüz şu günlerde profesyonel bakım teknikleri evde DIY rutinlere yer verdi. Tüm sorularınızı Google’a sorabilirsiniz ancak biz yinede en çok merak edilen cilt bakım sorularının cevaplarını sizin için bir araya getirdik. 

Fotogaleride 2020’nin gözde cilt bakım içeriklerini ve merak ettiklerinizi görebilirsiniz…