2021’İ YENİ CİLT BAKIM TRENDLERİ İLE KARŞILIYORUZ

Yeni yılda favoriler arasında olacak 10 cilt bakım trendi…

Modada olduğu gibi güzellikte de neredeyse her hafta yeni bir trend ile karşılaşıyoruz! Dönem dönem farklı içeriklerin spot ışıkları altında olduğu cilt bakımı departmanında 2021 için gözden kaçmayan güncellemeler var. Hem zamana, hem gündeme hem de popüler kültüre uyum sağlayan yeni yıl güzellik trendleri daha hedefe yönelik ve etkili bakım ritüelleri yaratmanızı sağlıyor. Dijitalleşen dünyadan etkilenen süper teknolojik bakım cihazları, pandemi ile ‘maskne’ bakımı, bilimselliğe verilen önem ile medikal bakım ürünleri derken oldukça farklı temalar görüyoruz. Gemişte Kore, Avustralya veya Japon gibi farklı kültürlerden etkilendiğini gördüğümüz cilt bakım trendleri ve rutinleri, 2021’de gündemden etkileniyor diyebiliriz. 

Evde geçirdiğimiz süre ile bakım rutinlerimiz daha uzun hale gelirken, cilt bakım ürünlerine olan ilgi de arttı. Instagram ve TikTok üzerinde beliren yeni ritüeller ise güzellik salonlarına gidemediğimiz zamanları telafi etmeyi hedefledi. Birçok sektörde negatif etkisini gördüğümüz pandemi, güzellik sektörüne pozitif bir geri dönüş yaparken, cilt sağlığına olan bilincimiz ve ilgimiz genişledi. Cilt bakım alışveriş tarzımız değişse de güzellik ürünlerine olan tutkumuz değişmedi! 2021’de aynı etkide büyümesi hatta katlanması beklenilen cilt bakım ürünleri, tüm profesyonel prosedürleri ev konforunuza taşıyacak. 

Yeni yılı en bakımlı haliniz ile karşılamaya hazırsanız, fotogaleride 2021’de spot ışıkları altında olacak cilt bakım trendlerini inceleyebilirsiniz…