2023’Ü ŞEKİLLENDİRECEK 7 GÜZELLİK TRENDİ

Makyajdan saç stiline kadar 2023 güzellik rehberiniz burada!

ALYA BARUTOĞLU ALYA BARUTOĞLU 29 Ocak 2023
2023’Ü ŞEKİLLENDİRECEK 7 GÜZELLİK TRENDİ Getty Images

Trend döngüsünü takip etmek zaman zaman zorlaşabiliyor, özellikle konu güzellik olduğu zaman sektörün trendlerine yetişmek neredeyse imkansız! Bir sezon yetmişli yılların Farrah Fawcett saçlarından ilham alırken bir diğer sezon ise altmışlı yılların iddialı rimel stiline yönelebiliyoruz. Dönemler arasında atlamanın yanı sıra birbirinden farklı estetikler arasında da gezebiliyoruz. Tahmin edebileceğiniz üzere 2023 yılının güzellik trendleri de geçmiş, gelecek ve şimdinin muhteşem bir karması.

“Yeni sezonda hangi saç stilleri popüler, nasıl makyaj yapmalıyım?” diye merak ediyorsanız fotogaleride 2023’ün 7 güzellik trendini inceleyebilirsiniz…

2023’Ü ŞEKİLLENDİRECEK 7 GÜZELLİK TRENDİ / 0
1 Getty Images

GOTİK RUJLAR

Netflix’in ‘Wednesday’ serisinden sonra Wednesday Addams stilinden esinlenmemek mümkün değil. Önümüzdeki Cadılar Bayramı kostümümüz belli olsa da şimdiden gotik ruj stilini benimsemeye başlayabiliriz! Koyu bordolar, morlar, hatta siyahlar! Bu sene kesinlikle karanlık, gizemli ve çok çekici geçecek. 

2023’Ü ŞEKİLLENDİRECEK 7 GÜZELLİK TRENDİ / 1
2 Getty Images

UZUN KAKÜLLER

Uzun katlı kesimler ile birleşen uzun kaküller bu sezonun en çok tercih edilen saç modelleri arasında. Kullanımı pratik ama havalı görünen katlı saç kesimleri kaküller ile buluşunca çok daha dikkat çekici bir görünüm yaratıyor. Dramatik bir değişikliğe yönelmeden ‘statement’ bir stil arıyorsanız, bu saç stili tam size göre!

2023’Ü ŞEKİLLENDİRECEK 7 GÜZELLİK TRENDİ / 2
3 Getty Images

GRUNGE MULLET KESİMLERİ

Geçtiğimiz sene Miley Cyrus ve Rihanna’nın saç stili tercihleri arasında olan ‘mullet’ saç kesimleri, popülaritesini 2023’te de koruyor. 80’li ve 90’lı yılların punk ve grunge dönemine gönderme yapan bu saç stili cesur ama bir o kadar da ‘cool’ bir görünüm sunuyor. İçinizdeki rock yıldızını ortaya çıkarmanın zamanı geldi!

2023’Ü ŞEKİLLENDİRECEK 7 GÜZELLİK TRENDİ / 3
4 Getty Images

KIZIL SAÇLAR

Kırmızı ve turuncu tonlarını yeniden görmeye başlıyoruz. Klasik çikolata ve kestane tonlarının aksine çok daha iddialı bir stil sunan kızıllar, 2023 podyumlarının da favorileri arasında yer aldı. Bakır tonlarının yükselişi ile birlikte yeni sezonda beklenmedik bir değişime doğru yönelmeye ne dersiniz?

2023’Ü ŞEKİLLENDİRECEK 7 GÜZELLİK TRENDİ / 4
5 Getty Images

SCI-FI RUJLAR

60’lı yılların fütüristik trendlerini yeniden görmeye başlıyoruz. Makyaj stillerinde normalde göz makyajında görmeye alışkın olduğumuz metalik gümüşler ve buz mavileri 2023’te rujlara taşınıyor. Oldukça iddialı bir trend olarak görünse de bu stili parlatıcılarda deneyebilirsiniz. 

2023’Ü ŞEKİLLENDİRECEK 7 GÜZELLİK TRENDİ / 5
6 Getty Images

IŞILTILI GÖZ MAKYAJI

Kıyafet stillerindeki işleme trendi makyaja da taşındı! Normalde parti ve yılbaşı stillerinde görmeye alışkın olduğumuz ışıltılı göz makyajı şimdilerde gündüz stilinde görünüyor. Maksimalizm tutkusu ile günlük stilimizi parti havasına dönüştürürken simli ve işlemeli göz makyajını da denemenin tam zamanı!

2023’Ü ŞEKİLLENDİRECEK 7 GÜZELLİK TRENDİ / 6
7 Getty Images

MAT FONDÖTENLER

Son birkaç senedir ışıltılı makyajlar görüyoruz ancak 2023’te durum biraz daha farklı. Bu sene mat bir kanvas ile çok daha klasik bir tarza yöneliyoruz. Kırmızı halıda, sokak stilinde ve elbette podyumlarda görmeye başladığımız mat dokunuşlar adeta kadifemsi bir görünüm yaratıyor. 


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.