5 FONDÖTEN HATASI!

İdeal bir ten ve makyajda başarılı bir sonuç için fondöten nasıl uygulanmalı?

Makyajın temel adımı fondötendir. Fondötenin doğru ya da yanlış sürülmesi makyajın tamamını değiştirebilir. Bu mucizevi ürünle, cildiniz bir anda dümdüz ve ipeksi bir görünüme kavuşulabileceği gibi tüm kusurlar da ön plana çıkabilir. Bu önlemek için doğru fondöten seçmek şart ama tek başına yeterli değil! En iyisini seçtiğinizi düşünseniz bile nasıl uygulanacağını bilmiyorsanız makyajınızı mahvedebilirsiniz. Fondöten ile yapılabilecek 5 hatayı paylaşıyoruz sizlerle:

Hata 1: Çok koyu renk bir fondöten seçmek
En önemlisi fondötenin rengine karar vermek. Çoğumuz hangi rengi seçmemiz gerektiğini bilemeyebiliriz ve bu da fondötenle yapılabilecek ilk hatadır. İyi bir görünüş için çok koyu bir renk tonunu seçmemek gerekir yoksa tam tersi bir etki yapacaktır! Fondöten cilt ile aynı renk tonda olmalı. Rengi test etmek için çenenin etrafına ufak bir parça sürerek renk tonunu ayarlanmak en doğrusu.
 
Hata 2: Fondötenin yapısı hakkında yanılmak  
Güzel bir cit için, herkesin kendi tenine daha iyi adapte olabilen bir içeriğe sahip fondöten seçmesi gerekiyor. Bunu yaparken de cildin ihtiyaçları göz ardı edilmemeli. Eğer kuru bir cildiniz varsa, nemlendiren likit bir fondöteni tercih edebilirsiniz. Tam tersine, daha parlak bir cildiniz var ise, matlaştıran bir fondöten seçin.

Etİketler