ASHLEY GRAHAM SOSYAL İZOLASYONDA MAKYAJ YAPMANIN GÜCÜNÜ ANLATTI

Graham, belirsizliklerde normal bir rutin geliştirmenin önemini vurguladı…

Son haftalarda güne başlama rutinimiz oldukça değişti. Evden çıkmama normalimize alışırken birçoğumuz makyaj yapmayı tamamen bıraktık. Ama Ashley Graham için bu tam tersi! Belirsizlik zamanlarında makyaj yapmanın modunu yükselttiğini ve kendini iyi hissettirdiğini söyleyen Graham, COVID-19 pandemiği ile nasıl mücadele ettiğini Refinery29’a anlattı. İki aylık bebeğine bakan Graham, hayata pozitif bakmanın tüyolarını verdi. 

CİLT BAKIMI RUTİNİNİZDE İSTİKRARLI OLUN

Evde kaldığı süre boyunca her gün makyaj yapmadığını söyleyen Ashley Graham, cilt bakımı rutininin istikrarlı olduğunu dile getirdi. “Her gün makyaj yapmasam da cilt bakımı rutinimde tutarlı olmak benim için önemli. Gündüz ve gece rutinlerimde istikrarlı olarak C-Vitamini serumları ve nemlendirici gibi ürünler kullanıyorum,” diyen Graham belirsizlik zamanlarında bazı şeylerin aynı kalmasına dikkat ettiğini belirtti. 

MODUNUZU YÜKSELTECEK MAKYAJ STİLLERİ KEŞFEDİN

Revlon’un güzellik kampanyasının yüzü olan Ashley Graham, “Revlon bana tropikal bir makyaj koleksiyonu çıkarmak istediklerini söylediğinde kişisel anılarımdan yararlandım. En sevdiğimi seyahatler, çekimler ve bir mayo koleksiyonu çıkarmak… Koleksiyonumda birçok farklı ton kullanarak güzel tropik manzaralarından ve adaların kültüründen esinlendim. Umarım bu renkler sosyal izolasyon süremizde insanların içini ısıtır ve güneş ışınlarını evlerine yansıtır,” dedi. Makyaj şu sıralarda gerekli olmayan bir lüks gibi görünebilir ancak Graham, makyaj yapmanın verdiği hislere odaklanıyor. Geçtiğimiz hafta normal bir gün gibi makyaj yapan Graham, bunun kreatif yönüne ilham verdiğini, modunu ve ruhunu yükselttiğini söyledi. Ailesi ile yemeklerinde veya görüntülü konuşmalarında makyaj yaptığını belirten Graham, belirsizliğe normallik katmanın kendini iyi hissettirdiğini söyledi. 


KİŞİSEL BAKIMINIZA ZAMAN AYIRIN

İki aylık oğlu Isaac’in önceliği olduğunu söyleyen Graham, oğluna beslediği koşulsuz sevginin kendisini mutlu ettiğini belirtti. “Anne olarak bebeklerimiz için birçok fedakarlık yapıyoruz ama aynı zamanda ailemizin sağlığı için kişisel bakımımıza da özen göstermemiz gerekiyor” diyen Graham, kişisel bakımını atlamadığını söyledi. Gece bakım rutinini çok sevdiğini söyleyen Graham, gece uyurken çalışan ürünleri tercih ediyor. POZİTİF OLUN VE İLETİŞİMİ KESMEYİN

İçinde bulunduğumuz sağlık krizinde herkesin ekonomik durumunun farklı olduğunu dile getiren Graham, “Bu zamanlar her gün sevdiklerimizin iyi olup olmadığını kontrol edip onlarla iletişim kurmak için harika bir zaman” dedi. Ruhsal sağlığını geliştirmek için umut etmenin önemini vurgulayan Graham, korkmadan bu sorunu birlik olarak halledeceğimizin altını çizdi. “Evde kalabiliyorsanız lütfen evden çıkmayın. Herkes farklı koşullar içinde ve evde kalma imkanı olmayan insanlar var. Bu insanlara minnettarız ve hepimiz kendi rolümüzü doğru yaparak güvende olmalı, evde kalmalı ve sağlıklı olmalıyız,” diyen Graham, evde kalma imkanı olanların sosyal izolasyonda olması gerektiğini vurguladı.