AYDINLIK ETKİ: GÖZ ALTI MASKELERİ

İyi bir gece uykusu olmadan iyi bir gece uykusu görünümü mümkün!

Pazar günü uzun ve keyifli bakım ritüellerimiz arasında yüz maskeleri var… Peki ya göz altı maskeleri? Genelde yüzümüzdeki en hassas bölge olan göz altımızı ‘göz ardı’ edebiliyoruz. Bu büyük hatayı geri döndürme zamanı! Göz çevresindeki cilt dokusu sadece çok daha ince değil ama aynı zamanda yüzünüzün geri kalanından çok daha az yağ bezi ve doğal nem barındırıyor. Durum böyle olunca da ince çizgiler, kırışıklıklar, koyu halkalar ve şişkinlik de kaçınılmaz oluyor. 

Özellikle uzun gecelerden veya birkaç saatlik uykudan sonra aynada kendinizi tanıyamıyorsanız, göz altı bölgenize odaklanma zamanı geldi demektir! Peki en hızlı çözüm nedir? Göz altı maskeleri! Yoğun göz çevresi kremlerinin aksine göz altı maskeleri serumlar, soğutucular ve cilt dolgunlaştırıcı özellikleri ile tüm şikayetlerinizi hedef alıyor. Retinol, hyalüronik asit, seramid gibi içerikler ile göz çevrenizi aydınlatan ve gençleştiren göz altı maskeleri zahmetsiz ve hızlı bir çözüm haline geliyor. 

Yüz maskelerinden daha kolay uygulanan göz altı maskeleri, Netflix izlerken, yemek yaparken hatta uyurken bile kullanabileceğiniz türden. Cildinizi nemlendirmeye ve az uyuduğunuz zamanlar bile günlerdir güzellik uykusundaymış gibi görünmek için göz altı maskeleri diyoruz!

Fotogaleride sizin için seçtiğimiz göz çevresi maskelerini inceleyebilirsiniz…