BAKIM RUTİNİNİZE EKLEMENİZ GEREKEN 10 C-VİTAMİNİ SERUMU

Cildinizde aydınlatıcı ve hücre yenileyici etkisini görmek için C vitaminini bakım rutininize ekleyin.

Yaz aylarında sıkça C-Vitamini içeriğinin etkisini duymuştuk. Güneş kremleri ile kullanılması tavsiye edilen C-Vitamini içeriği aslında kış aylarındaki bakım ritüelleri için harika bir opsiyon! Son dönemlerde C-Vitamini takviyeleri kullanmaya başlamışken, kış aylarına geçişte en çok tüketilen içeriklerden biri C-Vitamini olabilir. Bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirmek için içtiğimiz portakal suları veya yediğimiz mandalinalar da bu yüzden! Organlarımızı ve vücudumuzu güçlendirirken cildimiz neden eksik kalsın ki değil mi?

Sadece besin takviyesi olarak değil, C-Vitamini cilt bakımında da bir ‘kahraman’ görevi üstleniyor. Hiper pigmentasyon, yaşlılık belirtileri ve donukluk gibi birçok cilt şikayetinin çözümü olan C-Vitamini, cilde aydınlık bir görünüm katarken aynı zamanda harika bir eksfoliyant görevi görüyor. Yüzünüzde antioksidan etkisi yaratan C-Vitamini, kolajen üretimini destekleyerek doğal hücre yenilenme sürecini de hızlandırıyor. 

Son yıllarda bu içeriği birçok cilt bakımı ürününde görmemizin sebebi aydınlatıcı ve ışıltı veren özelliği olabilir. Eğer cilt tonu eşitsizliği ve donukluk gibi sorunlarla mücadele ediyorsanız, cilt bakım rutininize bir C-Vitamini serumu dahil edebilirsiniz. Her kış sezonunda aynaya baktığınızda kuru ve ışıltısız bir cilt görmek zorunda değilsiniz! Portakal suları ile bağışıklık sisteminizi güçlendirirken, cildinizde ise C-Vitamini içerikli serumlar ile aynı etkiyi yaratmayı unutmayın.

Fotogaleride sizin için seçtiğimiz 10 C-Vitamini içerikli serumu inceleyebilirsiniz…