BASİT MAKYAJ İPUÇLARI

Pamuklu bir çubuğun ne kadar işlevsel olduğunu tahmin edemezsiniz!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 09 Ekim 2014
BASİT MAKYAJ İPUÇLARI






Moda haftalarında, arka tarafta modeller hazırlanırken, makyaj masalarında hep aynı basit parçayı gördük. Pamuklu çubuk. Kulak çubuğu olarak da bilinen bu küçük pamuklu çubukların aslında çoğu zaman ne kadar işlevsel olduklarını unutuyoruz. Biz istedik ki mutlaka evinizde bulunan bu çubuklardan faydalanın ve onlarla gerçekten bir makyaj artisti gibi oynayın. İşte bir kaç ipucu!





-Temizlik açısından kavanozda satılan her ürün problemli. Ama her sabah kullandığımız kapatıcı çok daha önemli. İçine parmağınızı batırmak yerine bu pamuklu çubukları kullanabilir ve yüzünüze uygulayabilirsiniz.





-Hangimiz tamamen doğru eyeliner sürebildik ki ? Tabii ki cevap hiç birimiz. Çünkü sabahları tek gözümüz kapalı yaptığımız makyajda en kritik nokta eyeliner sürmek. İster jel olsun ister likit her durumda o makyajı tekrar düzeltmemiz gerekiyor. İşte böyle durumlarda pamuğun ucuna azıcık göz makyaj temizleyicinizi damlatarak makyajınızı düzeltebilirsiniz.





-Göz kremi her gece mutlaka sürülmesi gereken bakım rutinimizin sadece küçük bir parçası. Ama satın alırken ürünün yanında verilen spatulası her zaman ortalıklarda olmuyor. İşte böyle durumlarda çok daha hijyenik olabilmesi için siz de bu pamuklu çubukları kullanabilirsiniz.





-Farı sürdünüz ama biraz fazla geldi. Sorun yok. Tek yapmanız gereken göz çukurundaki farı bu pamuklarla dağıtmak. Dumanlı göz makyajı, pamuklu çubuklarla aslında gerçekten basitmiş değil mi hanımlar? 








EMEL OKŞAR

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.