BEKLENMEDİK GÜZELLİK TRENDİ: AKNE STICKERLARI

Sivilceleri saklamanın en renkli yöntemi bu olabilir!

Taşlı yüz stickerları festivallerin favori trendleri arasında! Son yıllarda makyaj trendlerinde de gördüğümüz kristal veya renkli stickerlar artık çok farklı bir neden için kullanılıyor. Karantina döneminde pürüzsüz bir cilt deneyimi yaşamadıysanız yalnız değilsiniz. Özellikle stres sebebiyle çıkan akne problemi maskeler ile daha da artış göstermiş olabilir. ‘Maskne’ olarak adlandırılan bu sivilceler için oldukça ilginç bir yöntem kullanılmaya başladı. Sosyal medyada gördüğümüz akne stickerları, yüzünüze festival havasını taşıyor. Beyaz noktalar üzerinde de işe yarayan bu stickerlar, stilinizi renklendirirken akne probleminizi  de iyileştirmek için çalışıyor. 

Sıvı veya kremsi formüllü akne tedavilerinden oldukça farklı olan bu akne yapıştırmaları, acil durumlar için ideal. Sokak stilinizde yüzünüzde çiçekli veya kalpli stickerlar ile gezmek pek de size göre değilse bu güzellik trendini evde de deneyebilirsiniz. Aynı zamanda harika Instagram selfieleri üreten bu stickerlar, akne üzerinde yoğunlaştırılmış bir tedavi uyguluyor. Gerekli mineral ve vitamin içerikleri ile aknenin bulunduğu bölgeye gözenek tedavisi uygulayan bu stickerlar, sivilcelerinizi ve beyaz noktalarınıza eğlenceli bir şekilde gizlerken aynı zamanda iyileştirme sürecini hızlandırıyor. 

K-Beauty (Kore Güzelliği) yöntemlerinden ilham alan bu yapıştırmalar en inatçı akne sorununuzu bile çözebilir! Farklı renklerde ve şekillerde görebileceğiniz bu stickerlar, ilkokul yıllarınızdaki oyun defterinizi hatırlatabilir. Aynı zamanda transparan veya ten renginde bulabileceğiniz akne stickerları, enfeksiyona karşı mücadele eden içerikleri ile cilt şikayetleriniz için en inovatif çözümlerden biri. Genelde antik güzellik ritüellerinden esinlenen yeni makyaj ve cilt bakımı trendleri arasında bu sefer cidden yepyeni bir furya var diyebiliriz! 

 Beklenmedik güzellik trendlerinin başında gelen akne stickerlarını keşfetmek için fotogaleriye göz atabilirsiniz…