BRAD PITT’İN YENİ GÜZELLİK MARKASI: LE DOMAINE

Şarap üretimindeki üzüm kalıntılarından yeni bir cilt bakım serisi doğdu.

Buse Saray BUSE SARAY 23 Eylül 2022
BRAD PITT’İN YENİ GÜZELLİK MARKASI: LE DOMAINE

Aktör, saç ikonu, bağ sahibi ve gül üreticisi Brad Pitt, cilt bakım havuzuna dalıyor ve havuz üzümlerle dolu... Le Domaine adlı dört üründen oluşan cinsiyetsiz cilt bakım serisi, şarap üretim kalıntılarından, Pitt'in kendi bağından gelen zeytinyağı da dâhil olmak üzere doğal kaynaklardan elde edilen ve yıllarca süren araştırmalardan sonra geliştirilen patent bekleyen iki bileşenden oluşuyor.Pitt'in üzümlerle yolculuğu, 1800 dönümlük bağ Château Miraval'da uzun vadeli bir kira sözleşmesi imzaladığı 2008 yılına kadar uzanıyor. Pitt, 2012 yılında şimdi Le Domaine'in kurucu ortağı, Miraval-Provence'ın CEO'su ve ailesi bir asırdan fazla bir süredir şarap işinde olan Marc Perrin ile tanıştı. Ve ardından şaraplar ile ilgili detaylı sohbetler etmeye başladılar.

Pitt, her zaman kendi cilt bakım serisini başlatmayı düşündüğünü ve yıllar boyunca birkaç markanın kendisine yaklaştığını, ancak bunun hiçbir zaman tam olarak doğru olmadığını söyledi. Yani Perrin'in kaynaklarını kullanarak bir seri oluşturma fikri ortaya çıkana kadar…Perrin ailesi, üretimi daha döngüsel hale getirmek için şarap yaptıktan sonra üzüm kalıntılarının nasıl kullanılabileceğini keşfetmek için 10 yılı aşkın bir süredir enolog Dr. Pierre-Louis Teissedre ile birlikte çalışıyor.

Ardından Dr. Teissedre, Le Domaine'in kahraman bileşenlerinden birini yarattı: Perrin mülklerinden elde edilen Grenache, Syrah ve Mourvèdre üzümlerinin posalı özünden üretilen antioksidanlarla dolu GSM10. Dr. Teissedre, bu bileşen için “Düzenli olarak uygulandıklarında oksidasyona karşı koruma sağlar ve uzun vadede cilt yaşlanmasını sınırlar. Ayrıca kuru cilt riskiyle de mücadele eder” diyor.

Ancak cilt bakımı iyiliği orada durmadı. Le Domaine ekibi araştırmalarına, 20 yılı aşkın bir süredir çocuklarda aşırı hızlı yaşlanmaya neden olan nadir bir hastalık olan "Progeria” üzerinde çalışan tıbbi genetik uzmanı Dr. Nicolas Lévy ile devam etti. Araştırması sayesinde, progeria’nın zararlı nedenlerini ve nihayetinde yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı olan ProGr3 bileşenini geliştirdi. Le Domaine ürün serisinde yer alan ikinci kahraman içerik, papatya özü, yeşil çay ve tabii ki asma dallarından elde edilen moleküllerle dolu.Seri şu anda dört üründen oluşuyor: temizleyici emülsiyon, serum, krem (Pitt'in favorisi) ve daha hafif bir nemlendirici olan sıvı krem (2023'ün başlarında piyasaya çıkıyor). Her ürün bir cam kavanoz veya şişe içinde yer alıyor ve Perrin ailesinin mülklerinden elde edilen ileri dönüşümlü şarap fıçılarından yapılmış ahşap bir kapakla kapatılıyor. Seri, şu anda le-domaine.com'da mevcut ve gelecekte büyük perakendecilerde satışa sunulacak.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.