BU HİSSİ SEVİYORUZ: ANINDA FERAHLIK

Sizi yaza girerken güçlü etkileriyle hem cilt bakımınıza yardımcı olacak hem de hafif jel dokularıyla serinletecek bakım ürünleriyle tanıştırmak istiyoruz.

Yazın cilt bakımı kimi zaman gerçekten zorlayıcı olabiliyor. Sıcak havalarda terlerken hiçbirimiz yüzümüze nemlendirici krem sürmek istemiyoruz. Ama cildimizin nem ihtiyacının da bir şekilde karşılanması gerçeğini de göz ardı edemiyoruz. Bu durumda ne yapıyoruz? Ultra hafif dokuya sahip jel dokudaki nemlendiriciler ve yüz spreyleri ile bu işin üstesinden geliyoruz.

BUZ GİBİ NEM!

Hangi mevsim olursa olsun her cilt tipinin her zaman neme ihtiyacı vardır. Ve genellikle bu durum sıcak havalarda ihmale de açıktır. Krem formdaki yağ bazlı nemlendiriciler cildinize ağır gelebileceğinden ve terlemeyle birlikte çok da konforlu olmayan yapışkan bir his yaratabileceğinden dolayı, jel yapıdaki ürünlerle bu durumu kontrol altına alabilirsiniz. Su bazlı ve çok ince bir yapıya sahip olan jel formdaki cilt bakım ürünleri, yoğun oranda su içeren hafif ve konsantre formülleriyle cildinize kaybettiği ve de ihtiyaç duyduğu nemi sağlamak için kurtarıcınız olacak. Özellikle yağlı bir cilde sahipseniz, yaz aylarında yoğun nemlendiriciler yerine bu tarz ürünleri tercih edin. Bu arada ürünleri buzdolabında saklarsanız yüzünüze sürdüğünüzde inanılmaz güzel bir his elde edeceksiniz. Uyandığınızda genellikle gözlerinizde şişlik oluyorsa göz kreminizi mutlaka buzdolabında saklayın.

Hatta doğal taşlı masaj aletini de öyle... Sabahları birkaç dakika masaj yapıp ödem ve şişliğin azalmasına da destek verebilirsiniz.

YÜZ SPREYLERİYLE SERİNLEYİN

Yazın ferahlamak ve cildi rahatlatmak için en etkili ve pratik yöntemlerden biri de yüz spreyleri kullanmak. Rahatlatan, tahrişi azaltan ve de özel formülleriyle bakım etkisi de sunan çok amaçlı yüz spreyleriyle plajda ya da şehirde, her daim ve anında cildinizi rahatlatabilirsiniz. Sıcak havalarda ciltte oluşan kızarıklık, kaşıntı veya hassasiyeti minimuma indirmek için fayda sağlayan termal sularsa her zaman yanınızda bulunsun. Hatta tatil çantanızı hazırlarken alınacaklar listesine mutlaka termal su da ekleyin. Güneşin altında her zamankinden uzun kalan cildinizi rahatlatmak için bu iyi bir çözüm. Ve yine aynı ön hazırlık önerisi: Öncesinde buzdolabında ya da plajda buz kovasında bekletirseniz etkisini ikiye katlayabilirsiniz.

Bu ürünleri güzellik rutininize ekleyin: