Bugün kusursuz görünün

Her daim mükemmel bir görünüm için ipuçları...

Her zaman tatilden yeni dönmüş gibi ışıltılı ve sağlıklı bir cilde sahip olmayı kim istemez? İşte, mükemmel bir görünüm için minik ipuçları...

Parlak bir cilt: Kırışıklıklar dışında bilim adamlarının yaşlılıkla ilgili keşfettiği bir başka önemli detay cilt tonu yaşlanması... Kolajen liflerinin şekerlenmesi, karamelize olması ve dolayısıyla cildin sarıya dönük bir ton alması cilt tonu yaşlanmasının bir sonucu. Işığı yansıtan pudra tanecikleri ya da altın partiküller içeren parlaklık verici cilt ürünleri cilt tonunu dengelemede yardımcı oluyor.

Dolgun saçlar: Saçlarınız istediğiniz dolgunlukta değilse, gün içindeki ruh halinizin de günün sonuna doğru sönüp gitmesi işten bile değildir. Kuaförünüzden saçlarınızın görünmeyen dip kısımlarından birkaç tutamı kademeli olarak kısaltmasını rica edin. Böylelikle saçınızın arka bölümündeki dalgalı saçları yorgun ve sönük gösteren kısmın daha dolgun bir form almasına yardımcı olabilirsiniz. Saçların ön kısmındaki kakül de ve iki kaş arasındaki kırışıklığı kapatarak yüzünüzün daha yumuşak görünmesini sağlayacaktır.

Makyajda doğru tonlar: Günümüz makyaj tekstürleri artık öylesine hafif ki, pigmentler cilt yüzeyiyle kolayca bütünleşebiliyor. Lifting make-up olarak adlandırılan ve cilde genç bir görünüm kazandıran gerginleştirici makyaj tekniği, ürünlerin içeriğindeki yüksek teknolojili ışığı yansıtan ve ince kırışıklıkların görünmez olmasını sağlayan partiküllerden oluşuyor. Açık tonlar yüzün hatlarını ortaya çıkarırken, koyu tonlar yüzün bazı kısımlarını daha ince gösteriyor.