BULUT MAYASGİL'DEN KAŞ BAKIMI TÜYOLARI

'Kaşlar yüzün gizli makyajıdır' diyen kaş tasarımcısı Bulut Mayasgil'e kaş bakımı ve yeni teknikler hakkında merak ettiğimiz soruları sorduk.

Nişantaşı'ndaki Zanaat Atölye'de kaş şekillendirme için bekleyen hanımların kuyrukta beklediği Bulut Mayasgil, en vahim durumdaki kaşları bile şekillendirebilmesiyle ünlü.

 Mayasgil'e en büyük kaş problemlerinin hepsini tek tek sorduk, nasıl çözebileceğimizi öğrendik.

Hangi yüz tipine hangi kaş şekli uygundur? Kare yüze kavisli kaş yaptığınızda yüzün kemikli olan elmacık kemiklerini ve çene bölümünü çok belirginleştirirsiniz. Onun yerine Natural düze yakın kavisli kaş yaparsanız, ifade biraz daha yumuşar, sert mizaç yok olur.Oval yüz şekli çok kullanışlıdır. Hem kavisli hem düz kaş için uygundur. Makyaj yapımı ve kaş şekillendirmede kaşı ve makyajı gayet güzel bir şekilde sergiler.Yuvarlak yüzde düz kaş olmaz, kavisli kaşlar olması gerekiyor, kaş çok ince olmamalı, yüzün yuvarlak oluşu daha çok ön plana çıkar.Üçgen yüz dediğimiz, yani alın bölgesi geniş, elmacık kemikleri belirgin ve çene bölümü daha belirgin olan kişiler asla kavisli kaşlar kullanmamalı, Tercihini kalın ve düz kaştan yana kullanmalıdır.Kaşlarımız küstüğünde ne yapmalıyız?
Kaşlar yanlış alım sonucunda küsebilir. Sadece kaş için üretilen zengin bitki yağları, vitaminler içeren bakım kremi ve yağları kullanılabilir. İçeriğinde argan ve susam yağı olan, kaşı besleyen yağlar tercih edilmelidir ve bu süreçte kaşlar asla alınmamalıdır. Seyrek kaşları daha gür hale getirmek için önerileriniz nelerdir? Seyrek kaşları daha yoğun hale getirmek için bakım kremi ve yağlar yılda iki defa mevsim değişikliklerinde kullanmak önemli. Özellikle soğuk ve kuru havalarda kaş ve kirpiklerimiz dökülür. O dönemde eczane ve aktarlarda bulabileceğiniz kullanımı kolay ve kaşınızı besleyen destekleyici kremler tercih edilmelidir. Kaşlar hangi yöntemle alınmalı? Kaşlar ustura ve cımbız ile muntazam bir şekilde alınmalı, kişi kendi kaşına cımbız ile herhangi bir müdahalede bulunmamalıdırKaş alımından sonra nasıl bir bakım uygulamalıyız? Kaş alımından sonra kuruyan kaş dipleri için kaşlara nemlendirici krem sürülmelidir. Her yıl kaş modası da değişiyor, bazen kavisli, bazen gür kaşlar moda oluyor. Bu yılın kaş trendi nedir? 14 yıldır bu mesleği yapan biri olarak, kaşın modasına inanmıyorum, kaş modası çoğu kaşa zarar verebilir, klasik olacak fakat kişiye yakışan kaşın modaya ihtiyacı yoktur.Microblading nedir? Kimlere uygulanır, tekrarlanabilir mi, püf noktası ve dikkat etmemiz gereken noktaları nelerdir? Microblading, kaşlarda kaş kılına benzer bir çizimle, kaşın boşlularını kalıcı kaş boyası ile doldurma işlemine denir. Her 8 ayda bir tekrarlanması gerekir. Püf noktası bu işlemi bu işe hakim kişilere yaptırmaları yaptırdıktan sonra birkaç gün nemlendirici krem kullanmaktır. Solaryum ve yüze yapın peeling işlemlerinde kaşına gelmemelerine dikkat etmeliler.Microblading yaptırdıktan sonra nelere dikkat etmeliyiz? Microblading yapıldıktan sonra,yüzümüzü yakacak kadar Güneşli havalarda koruyucu krem kullanılmalıdır. Kaş bölümüne peeling ve kese yaptırılmamalıdır. Microblading ve kıl tekniği arasındaki fark nedir? Microblading ve kıl tekniği arasında ki fark, Microbladingin kullanım süresi maximum 6 aydır. Kıl tekniğinde bu süre 1,5 yıla kadar çıkarabilir. Her ikisi de güzel yapıldığında gayet doğal görünür.Microblading kimler için uygundur?Microblading 30‘ lu yaşlardan sonra kaşların dökülen bölümlerine çok az şekilde uygulanmalıdır..