CANLANDIRICI HYALÜRONİK ASİT SERUMLARI

Daha genç ve sıkı bir cilt için!

Hyalüronik asit ilk başta ürkütücü duyuluyor ancak bu içerik, günümüzün en güvenilir ve etkili cilt bakım formüllerinden biri. Glikolik ve salisilik asit gibi diğer asitlerin aksine risksiz ve tüm cilt tiplerinde çalışan hyalüronik asit nemlendirme kraliçesi olarak görülüyor. 

Cilt bariyerlerinizdeki nemi hapsederek, nem bariyerlerini güçlendiren hiyalüronik asit, cildin yapısını oluşturan içeriklerin başında geliyor. Esasen jel benzeri bir kıvama sahip çok büyük bir şeker molekülü olan hiyalüronik asit suda kendi ağırlığının 1000 katını bağlama kapasitesine sahip. Cildi yumuşak, dolgun ve nemli tutan hyalüronik asit, kırışıklıkların ve ince çizgilerin en büyük düşmanı!

Vücudumuzda doğal olarak bulunan hyalüronik asidin üretim hızı yaş aldıkça maalesef düşüyor, bu nedenle dışarıdan takviye almamız gerekiyor. Cildin yüzeyinde birden fazla katmana nüfuz eden hyalüronik asidi serum, krem veya tonik formunda kullanabilirsiniz. Yaz aylarında geçiş yaparken ağır ve yoğun kremlerin aksine serumlara yönelmek isteyebilirsiniz. Bu nedenle sizin için en iyi 10 hyalüronik asit serumu bir araya getirdik!

Fotogaleride hiyalüronik asit içerikli serumları inceleyebilirsiniz…