Celine Kendi Makyaj Evrenini Yaratıyor

Fransız lüks markası, 2019'da piyasaya sürülen yüksek parfüm koleksiyonunu geliştiriyor ve Celine Beauté adlı ilk makyaj serisinin çıkışını kutluyor.

Buse Saray BUSE SARAY 13 Mart 2024
Celine Kendi Makyaj Evrenini Yaratıyor

Hedi Slimane, 2019 yılında parfümü Celine evrenine yeniden dahil ederek Fransız modaevinin 50 yılı aşkın süredir ilk kokusunu piyasaya sürdü. Beş yıl sonra, Celine Beauté adlı renkli kozmetik serisini duyurarak güzellik alanındaki ayak izini genişletiyor.Bu yenilik, 2024 kış koleksiyonunu sergileyen La Collection de l'Arc de Triomphe filminde belgelendi. Mükemmel Fransız zarafetinin bir kanıtı olan film, Hedi Slimane tarafından yaratılan yeni bir vizyon olan Celine Beauté'nin doğuşunu duyuruyor.

Tüm modeller, Ocak 2025'te satın alınabilecek olan "Le Rouge Celine" dudak kategorisindeki on beş renkten biri olan "La Peau Nue" Rose Naturel Ruju kullanıyor. “Çok klasik ve temel saten bitişli Parisli” olarak tanımlanan "Rouge Triomphe" ise bu sonbaharda piyasaya sürülecek.


La Collection de l'Arc de Triomphe, Maison'un sembolik kökenlerini yeniden yakalayıp canlandırarak bizi House'un 60'lardaki altın çağına geri götürüyor. Filmde gösterilen koleksiyon, bizi La Salle Pleyel ve Le Musée Bourdelle dahil olmak üzere Paris'in dört bir yanındaki tarihi Art Deco mekanlarına götürüyor ve evin tarihle olan köklü bağlantısını ve Fransa'daki geç modernist dönemin sanatsal ve kültürel görüşlerini vurguluyor.

Triomphe kavramı, Celine'in evinin kalbinde benzersiz bir şekilde yer alan ve evin mirasını simgeleyen bir kavramdır. Celine, bunun için 1971'de Vipiana'dan ilham aldı; Vipiana, Place de l'Etoile'de arabası bozulduktan sonra çevredeki tel örgülerin kendine özgü bir dekoratif desene sahip olduğunu fark etti. Bu desen, Celine'in o andan itibaren kullandığı klasik motifin ilham kaynağı oldu. Celine'in ikonik amblemi, 2018'de Hedi Slimane tarafından yeniden tasarlanıp adı "Triomphe" olarak değiştirildikten sonra Celine için önemli bir sembol haline geldi. Bu, Slimane'nin evin mirasını yeniden canlandırmaya yönelik modernist yaklaşımını gösteriyor.

Slimane, Celine'e katıldığında kısa sürede evin yeni klasik çantası haline gelen, Celine'in özünü ve değerlerini bünyesinde barındıran Triomphe çantasını tasarladı. Bu koleksiyon ve kozmetik serisi, Celine'in köklü geçmişinde geleneği modern yenilikle harmanlayan yeni bir bölümü simgeliyor.
 

 

 


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.