CHANEL CRUISE 2021/2022 DEFİLESİNİN ASİ VE KADINSI GÜZELLİK DETAYLARI

Canlı ve cesur makyaj görünümleri; punk pembesi, taze çıplak, yoğun siyah...

Tarihten bir güzellik görünümü seçtiğinizde, büyük olasılıkla içinde bulunduğu kültürün geniş bir yansıması olduğunu fark edeceksiniz. İçinde bulunduğumuz bu dönemin ruh halini yansıtan görünüm ise Chanel'in Cruise 2021/2022 şovu diyebiliriz. Yani yeni modern nesil, ulaşılamaz ihtişamı değil; asiliği, doğallığı ve kimseye gösterilmeyen hassasiyeti temsil ediyor…


Les Baux-de-Provence'deki Carrières de Lumières’in kireçtaşının karşısında, Virginie Viard’ın melek ve asi karşıtlığı Chanel’in Cruise 2021/2022 şovu… Chanel kızına dışarıdan asi görünen ama içinde hassas ve güçlü tavır kazandırarak, günümüz modern kadınlarını yansıtıyor.

Chanel'in Yaratıcı Makyaj ve Renk Tasarımcısı Lucia Pica tarafından hazırlanan güzellik detayları da, koleksiyonu destekleyen imza olmuş. Geçmiş koleksiyonların mat dudaklarını terk eden Cruise şovu, yeni koleksiyonunda dudakları parlatmış. Detaylar, güzellik arzumuzu mükemmel bir şekilde tatmin ediyor; taze ve aydınlık bir cilt, cesur gözler ve doğal ama parlak dudaklarla fark edilme…


Giysiler, Chanel Kreatif Direktörü Virginie Viard'ın Jean Cocteau'nun 1960 yapımı “Testament of Orpheus” filminden ilhamla oluşturduğu siyah beyaz paletten uzaklaşmazken, makyaj detaylarında renk oyunları özgürce yer verilmiş. Pembe dokunuşlar ile siyah ve çerçevelenmiş gözler yumuşatılarak, gösterişten uzak ve zarif kadınsı bir tavır sergilenmiş.

Chanel kızları, beyaz kireçtaşında yoğun siyahla kaplı gözlerle ve parlak ama çıplak bir pırıltıya bürünmüş dudaklarla yürüdü. Bu da koleksiyonun ana iki rengi olan siyah ve beyazı tamamlıyordu. Koleksiyonun güçlü kontrastlarına uygun olarak, makyaj görünümleri canlı ama cesurdu;  parlak pembe, taze çıplak ve yoğun siyah…


Chanel Cruise 2021/2022 şov makyajı, 60’lar punk'ının modern tarafını yansıtıyor. Chanel kızlarına, modern ve rock esintili makyaj görünümü verilmiş. Çift kanatlı eyeliner ve kedi gözlerin dramına, kızarmış ve nemli yanaklar ile canlılık katılmış; dudaklar ise çıplak ama taze görünümle bütüne uyum sağlamış.

Makyaj Sanatçısı Lucia Pica’nın çarpıcı Chanel Cruise görünümünün detaylarına gelirsek… Lucia Pica, sanatını gözlerde tüm ihtişamıyla gösteriyor. Siyah çizgiler ile çerçeveleyerek, gözleri dikkat çekici bir şekilde vurgulamış. Çizgiler, çift olarak yukarı uzanıyor, aşağı doğru dağılarak 90’ların grunge etkisine selam gönderiyor. Kirpikler ise siyah, derin, uzun ve hacimli… Maskara ile kirpiklere ekstra hacim verilmiş. Üst ve alt kirpikleri yoğun bir şekilde astarlayan yoğunlukla, gözlerde cesur bir kedigözü etkisi yaratılmış.


Cilt nemlendirilerek makyaja hazırlanmış, fondöten ile incelikle renklendirilmiş. Cilde ipeksi bir görünüm kazandıran fondöten, parlak bir örtü gibi cildin üzerine düşmüş ve taze bir görünüm ortaya çıkmış.

Ölçülü ve doğal kızarıklığa bir gönderme yapılarak; yanaklara dramatik pembe dokunuşlarla efekt verilmiş. Pembenin tonlarını gözlerde de kullanarak, dramatik renk oyunu dengelenmiş.

Çıplak tene son nokta konulmuş; nemli ve parlak dudaklar… Sadece bir balsam ile doğallığını korurken, bazen hafif renk dokunuşlarıyla vurgulanmış; ancak abartıdan uzak olmasına dikkat edilmiş. Dikkat çeken bir detayla imza atılmış; Chanel logolu dudak halkası…


Saçlara gelirsek... Kuaför Damien Boissinot'un ellerinden saçlar da makyajda olduğu gibi farklı bir deneye davet etmiş. Kıvrılmış dalgalar, işlem görmemiş bir görünüme kavuşturulmuş, doğal saçlar sınırlandırılmak ve değiştirilmek yerine kutlanıyor. Saçaklar rahat bırakılarak, doğallık özgürlüğüne kavuşmuş. Chanel Cruise şovunda hep gördüğümüz bakımlı ve gösterişli görünümlerinin yerini, asi bir gencin doğal görünümlerine yer verilmiş.