Cildimi Nasıl Geri Kazandım?

İşte size cilt sağlığınızı geri kazanmanın taktikleri.

Seneler önce alnımdaki ilk kırışıklık çizgisiyle karşılaştığımda pek ciddiye almamıştım. Aradan geçen zaman içinde, çizgilerin sayısı üçe çıktı. Yüzümdeki küçük lekelerin sayısı arttı, bazıları da büyüdü. Gözlerimin altında koyu halkalar oluştu, yanaklarım da yerçekiminin hezimetine uğrayarak kendilerini bıraktılar. Sanki birden bire yaşlanmıştım ve kendimi kötü hissediyordum. Bunun üzerine kendimi yıllardır tanıdığım kadim dostum Dr. Roya Sharghi'nin muayenehanesinde buluverdim.
Yıllardır cildime gerektiği gibi bakmadığım için uzun bir nutuk dinledikten sonra rahat bir koltuğun üzerine uzanıvermiştim bile. Roya önce yüzümde bir saat süren bir inceleme ve araştırma yaptıktan sonra aldı eline kalem kağıdı ve cildimle ilgili yapılması gerekenleri üç aylık bir zaman dilimine planlanmış haliyle önüme serdi.
Roya'nın benim için çıkarttığı reçeteye harfi harfine uyarsam, 3 ay içinde, yani yaz mevsimine girmeden, daha sağlıklı, parlak ve lekesiz bir cildim, gergin bir yüz ovalim, yorgun görünmeyen gözlerim ve kırışıklık olmayan bir alnım olacaktı. Bakım ve güzellikle ilgili her türlü tedaviyi yarım bırakmakla ünlenmiş bir insan olarak, Roya'ya söz verdim ve tedavimize başladık. İlk olarak cildime kaybetmiş olduğu rengi, sağlığı ve esnekliği tekrar kazanması için Türkiye'de sadece birkaç doktor tarafından uygulanan “Yeni Mezolift” uygulandı. Daha çok Fransa'da uygulanan, “Acısız Mezolift” olarak da bilinen, Roya'nın “Modern Mezolift” dediği teknik, güzelleşmek uğruna acı çekmek istemeyenlerdenseniz tam size göre.
İğneyi cildin altına sokmadan, ilacı, mezoderm, yani orta tabakaya penetre edebilen bir teknik bu. Yani iğneyle girip, baloncuklar oluşturmaktansa, cildin deri bariyeri güçlendiriliyor. Kısacası cildin koruyucu asidik tabakası ile oynanıyor. İğnenin giriş açısının çok önemli olduğu bu tekniği Türkiye'de uygulayan birkaç kişiden biri Roya. Dolayısıyla kendisine güvenim sonsuz. Gerçekten de canım hiç acımadan mezolift seanslarımı tamamlıyorum. Hatta işlem yaptırdığım günün akşamı bir arkadaşımın doğum gününe bile katıldım ve kimse iğne yerlerini farketmedi bile.
Önemli bir ayrıntı, modern mezolift yaptırdığınız gün dikkat etmeniz gereken tek şey, o gün elinizi yüzünüze sürmemeniz ve makyaj yapmamanız. Mezolift seanslarım devam ederken, Roya, yepyeni bir cihaz yardımıyla, cildin 3 tabakasına, yani dermis, mezoderm ve epidermise toplu etki eden, Genesis ve Titan uygulamaları da yaptı.
Titan, infrared ışınları kullanılarak, dermisteki yavaşlamış olan kolajen dokusunun yapısını hızlandırıyor ve anında etki ediyor. Cilt hemen renk kazanıyor ve sağlıklı bir havaya bürünüyor. Sistem basit, cildiniz 50 dereceye kadar ısınıyor ve hafif bir sıcaklık hissediyorsunuz. Yine önemli bir ayrıntı, 28 günde bir tekrarlamakta fayda var.
Genesis ise, dalga boyu esas alınarak, lazer atışlarıyla mezoderm tabakasında gerçekleşiyor. Cilt önce biraz soğutuluyor ve ardından kısa sıcak atışlar hissediyorsunuz. Acı çekmek bir yana, insanın hoşuna bile gidiyor. Hatta yorgunsanız, bu esnada, ufak bir şekerleme bile yapmanız mümkün. Uyandığınızda daha gergin bir yüzle uyanıyorsunuz. Güzel değil mi? Mezolift seanslarını, Genesis ve Titan uygulamalarıyla destekleyen Roya, ciltle ilgili problemlerin giderilmesinde tek bir yöntemin hiçbir zaman yeterli olmayacağını söylüyor. Dr. Roya Sharghi, “Mezolift seanslarım devam ederken, hastamın cildinin üç tabakasına da müdahele ederim.