CİLDİN GENÇLİK İKSİRİ: KOLAJEN

Cilt bakımının en sevdiği anti-ageing sırrı…

Güzellik dünyasında sürekli yeni bir içerik veya formül beliriyor. Bu sefer bahsedeceğimiz içerik zaten cildinizde var! Doğal olarak cilt hücrelerinde bulunan kolajen, güzellik ürünlerinde ‘şişe içerisindeki mucize’ olarak adlandırılıyor. Kullanıldığı bölgeyi gençleştiren ve yenileşme sürecine sokan kolajen son yılların favori anti-ageing içerikleri arasında önde geliyor. 

Ciltteki kolajen seviyeleri ve üretimi yaş aldıkça azalıyor. Cildin en önemli proteini olan kolajen, yaşın yanı sıra genetik ve zararlı güneş ışınları gibi faktörler ile azalabiliyor. Cildin nemini sağlarken sıkılığını destekleyen kolajen seviyeleri düşünce yüzünüzde ince çizgiler ve kırışıklık gibi istenmeyen görünümler oluşabilir. Bunu önlemek için kolajen içeren cilt bakım ürünleri ile yüzünüzde bir nevi zamanı durdurabilirsiniz!

Cilt elastikiyetinin ve direncinin en büyük destekçilerinden biri olan kolajen birçok serumda ve nemlendiricide bulunuyor. Bakım rutininize eklediğiniz kolajen ile sadece genç bir görünüme kavuşmuyor aynı zamanda cildinizi zararlı güneş ışınlarına ve çevresel faktörlere karşı koruyabiliyorsunuz. Geçmişte enjeksiyon halinde uygulanan kolajen, son dönemlerde cilt bakım ürünleri ile buluşarak hayatımızı kolaylaştırdı! Artık daha genç ve sıkı bir görünüm için iğnelere güvenmenize gerek yok. Güzellik sektörünün ‘gençlik iksiri’ olarak gördüğü kolajen içerikli cilt bakım ürünlerini fotogaleride görebilirsiniz… 

Etİketler