CİLDİNİZ İÇİN YENİ BAŞLANGIÇLAR

Cildinizi ilkbahara ve önümüzdeki tüm mevsimlere hazırlayın. Yüzünüzdeki ince çizgiler ve kırışıklıklar için ihtiyacınız olan içerik peptit olabilir...

Bu kadar seçenek varken hangi içeriğin cildiniz için daha iyi olduğunu bulmak zor olabiliyor. Ancak dermatologların ve uzmanların ortak noktada buluştuğu bir içerik var: Peptit! İnce çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltan peptitler aynı zamanda cildinizdeki kollajen üretimini destekliyor. Cildin kollajen üretimini artıran peptitler, cildinize olduğundan daha genç olduğu mesajını veriyor! Yani cildiniz hissettiğiniz yaşı yansıtmak için çalışıyor!

35 yaştan sonra ciltteki kollajen üretimi eskisine oranda oldukça azalırken, kimyasal olarak amino asitlerden oluşan peptitler, kollajen üretimi ile yüzünüzdeki ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltıyor. Tüm bunların yanı sıra aynı zamanda cildinizi zararlı UVA ışınları, yorgunluk, kirlilik gibi çevresel etkilerden koruyan peptitler, en etkili olarak krem, serum veya nemlendirici formunda görülüyor. 

Proteinlerden daha kolay bir şekilde bölünerek emilmesini sağlayan peptitler, cildinizde daha hızlı bir etki yaratıyor. Sağlıklı ve enerjik bir cilt için kullanabileceğiniz bu içerik, iyileştirme gücü ile egzama gibi cilt sorunlarında da kullanılıyor. Cilt elastikiyetini ve nemlendirmeyi geliştiren peptit formüllü ürünleri cildinizi İlkbahara hazırlamak için kullanabilirsiniz! Aşağıda peptit içerikli 10 serum ve kremi inceleyebilirsiniz…

Cross Lift Serum Ultrapeptide, 2,815 TL MBR BEAUTY beymen.com

Cildin çabuk ve kalıcı bir şekilde yenilenmesini sağlayan bu serum, peptit içeriği ile ince çizgileri ve kırışıklıkları yatıştırıyor. Daha gergin ve enerjik bir cilt için kullanabileceğiniz bu serum antioksidan etkisi ile cildinizi çevrenin olumsuz etkilerine karşı koruyor. 

Tri-Peptide Resilience Lift Kırışıklık Karşıtı Krem, 850 TL ESTEE LAUDER esteelauder.com.tr

Yoğun, besleyici ve gençleştirici bu krem cildinizin parlak, dolgun ve esnek bir görünüm kazanmasını sağlıyor. Tri-Peptit formülü ile 3 günde cildinizdeki kolajeni %124 oranda artıran bu krem, cildinizin daha pürüzsüz görünmesini sağlıyor. 

Nightly Moduline Peptide Serum, £105 BEAUTYBIO cultbeauty.co.uk

Retinol ve peptit ile geliştirilen bu serum, cildinize gençlik ışıltısı katıyor! Peptit içeriği ile cildinizi sıkılaştırırken hyalüronik asit ile cildinizi en derin katmanlarına kadar nemlendiren bu serum, yüzünüzü yenileme sürecine sokuyor. 

Peptidin Firming Serum, 329 TL DR. JART+ sephora.com.tr

Hafif bir formüle sahip olan bu serum, donuk ve enerjiye ihtiyacı olan ciltler için ideal. 8 güçlü peptit kompleksi ve hodan çiçeği özü ile cildi hızla yenileyen bu ürün cildinizi doğal ışıltısına kavuşturuyor. 

Extra Repair Serum, 685 TL BOBBI BROWN bobbibrown.com.tr

Buğday kepeği, çiçek ve zeytin özleri ile nem bariyerini güçlendiren bu serum, C vitamini ve güçlü peptit içeriği ile yaşlanma karşıtı bir etki sunuyor. Kuru ciltler için özel olarak tasarlanan bu ürün, süt kıvamındaki yoğun formülü ile cildi hem sıkılaştırıyor hem de nemlendiriyor. 

Youth Essential Vita Peptit Göz Jeli, 1,013 TL ENVIRON brandroom.com.tr

Göz çevresi için geliştilen bu jel, faydalı vitaminler, antioksidanlar ve özel seçilmiş peptitler içeriyor. Cildin nemlenmesini desteklerken ince çizgi görünümünü azaltan bu jel, güneşten zarar görmüş cilt hücrelerini iyileştirerek göz çevresinde daha aydın ve ışıltılı bir görünüm yaratıyor. 

Advanced Peptit Antioksidan Serum, £125 RADICAL SKINCARE feelunique.com

Tüm cilt tipleri ve yaşlar için geliştirilen bu serum, peptit ve antioksidan içerikleri ile cildinizi nemlendirirken yaşlanma belirtilerini azaltıyor. 

White Caviar Illuminating Pearl Infusion Serum, 3,775 TL LA PRAIRIE sevil.com.tr

Havyar özleri ve anti aging peptit teknolojisi sayesinde cildinizde daha aydınlık, ışıltılı ve sıkılaşmış bir görünüm sağlayan bu serum hızlı etkisi ile dikkat çekiyor. 

Pep-Start Göz Kremi, 195 TL CLINIQUE clinique.com.tr

Peptit içeriği ile göz çevresine aydın, canlı ve sıkı bir görünüm kazandıran bu krem, yorgun ve şişkinlik sorunlarını azaltıyor. Özel masaj aplikatörü ile göz çevresine daha enerjik bir görünüm kazandıran bu ürün sabah veya akşam kullanılabilir. 

Super Seed Serum, €78.53 VOTARY net-a-porter.com

Brokoli çekirdeği ve peptit içerikleri ile cildinizdeki kızarıklıkları azaltarak çevre etkilerine karşı koruyan bu serum aynı zamanda kollajen üretimini destekliyor. İçerisindeki C-Vitamini ile cildinize daha enerjik ve ışıltılı bir görünüm kazandıran bu serum, yaşlanma belirtilerini de azaltıyor.

Etİketler