Cildinize İyi Bakın!

Kullandığınız cilt bakım kreminden neler bekliyorsunuz?

İrlanda'daki Oriflame Araştırma ve Geliştirme tesisi içerisinde gittikçe büyümekte olan “Cilt Bakım ve Ürün İddiaları” ekibinin başındaki Steve Barton, 2008 Şubat ayından beri Dublin'de bulunuyor.

Stokholm'deki Pazarlama ve Ürün Geliştirme Bölümüyle yakın işbirliğiyle çalışmalarını sürdüren Barton, tüm Oriflame pazarları için yenilikçi cilt bakım ürünleri oluşturup seçmekten ve geliştirmekten sorumlu olan kişi.

ELLE: Biraz kendinizden bahseder misiniz?
STEVE BARTON:
Biyoloji Bölümü'nden mezun olup master'ımı tamamladıktan sonra, dünyaca ünlü dermatolog Prof. Ronnie Marks'la çalışmaya başladım. Kendisiyle birlikte çalışırken cilt yapısını, nasıl işlediğini öğrenme, ürünlerin cilt yüzeyindeki etkilerini inceleme imkanım oldu. Cilt biyolojisi bende bir tutku haline gelince kozmetik sanayiine geçtim. Cilt bakım ürünlerini formüle etmeyi, geliştirmeyi ve cilt üzerindeki etkilerini test etmeyi hızla öğrendim. Evliyim, yetişkin çocuklarım var. Gitar çalmayı ve şarkı söylemeyi severim, her türlü müzik ilgi alanıma girer. Doğa gezileri yapmaktan ve fotoğraf çekmekten de hoşlanıyorum.
ELLE: Ürün geliştirmeden sorumlu olmak ne demek?
S.B:
Dublin'deki Ar&Ge merkezimizde odak noktamız, teknik ürün geliştirmektir. Bilim insanlarımız ve pazarlama ekibimizle birlikte ürünlerin konseptlerini belirleriz. Bir fikri alıp onu somut bir ürüne dönüştürürüz. Ar&Ge merkezimizde bir grup uzmanla, faydası bilimsel olarak kanıtlanmış, yenilikçi ve teknolojik ürünler elde etmek için, yüksek performanslı cilt bakım formüllerini klinik olarak geliştiriyor ve test ediyoruz. Grubumuzun bir bölümü, formül geliştirmekle sorumludur. Formülün aktif bileşenleri, emülsiyon teknolojisi, nasıl bir his verdiği, nasıl göründüğü gibi konuların üzerinde yoğunlaşır. Bir diğer grupsa ürünün cilt üzerindeki sürecini, bir diğer deyişle cilde nasıl etki ettiğini inceler. Ürünlerimizde en son teknolojiden faydalandığımızın garantisini verebilirim. Ama Oriflame'in değerlerini iyi bilen bir takımla çalışmanın önemini de belirtmeliyim. Bu, ürünlerimizin güvenilirliğini ve etkinliğini oluşturan en önemli unsurdur. Ürünlerimizin etkinliğini ve güvenilirliğini gönüllü katılımcılarla birlikte yürüttüğümüz testlerle garanti ederiz.
Tüketicilerimizi heyecanlandıracak, ilginç özellikleri ve etkileri olan bileşenler bulmaya çalışırız. Çünkü bizim ürünlerimiz kataloglar aracılığıyla satılır, kataloglar bizim vitrinimizdir; bu yüzden markayı, konsepti, ürünü ve tekliflerimizi son derece çekici kılmalıyız.
ELLE: Ürünler nasıl ortaya çıkıyor? Neler dikkate alınıyor?
S.B:
Kendi Ar&Ge merkezimize sahip olmak bize mümkün olan en kısa sürede en kaliteli ürünleri geliştirebilmek için büyük esneklik sağlıyor..