Cildinizi Bahara Hazırlayın

Uzmanlar biyolojik yaşın değil, cilt yaşının önemli olduğunu vurguluyor.

Kış mevsiminden çıkıp bahar aylarına hazırlandığımız şu günlerde cildimizi de bahara adapte etmeliyiz. Minik dokunuşlarla onun canlılığını artırıp cazibesini gözler önüne serebiliriz. Dr. Roya Sharghi özellikle bu konuda dolgu maddelerine güveniyor.

ELLE: Kıştan çıkarken cildimize neler yapabiliriz?
Dr. ROYA SHARGHI:
Cildimizin ihtiyacına göre hareket etmeliyiz; örneğin cildimiz mat ve nemsiz ise ve en çok bu bizi rahatsız ediyorsa 4 seanslık mesolift'in  sonucunda mat ve nemsiz ciltten kurtulmak mümkün ki bunun yanında ciltte sıkılaşma da meydana geliyor.

ELLE: Daha önceki senelerden cildimizde kalan lekelerden arınmak için önerileriniz nedir ve bu konuda uyguladığınız yöntemlerden bahseder misiniz?
Dr. R.S.:
Bu lekeleri limelight ve mesolift kombinasyonlu yöntemler ile ortadan kaldırmak artık çok kolay. Fakat bu lekelerin tekrarlanmaması için  gündüz kremlerinin 20-30 SPF'li olanlarından kullanmak ve gün içinde iki kez ürün sürümünü tekrarlamak şarttır.

ELLE: Limelight nedir ve kaç seans uygulamak lazım, sean aralığı kaç haftadır? Bu uygulama bazı ciltlerde görülen özellikle çene ve dudak kenarlarındaki grileşme içinde kullanılabiliyor mu?
Dr. R.S.:
Limelight intensive (inteligent) light pulses etkisiyle derideki koyu lekeleri, ki bunları oluşturan melanindir, melanini yüzeye doğru çökertir ve oluşumunu uygulandığı bölgede azaltmakla beraber ciltte yenilenme sağlar. Limelight 3 haftada bir kere uygulanır. Lekenin büyüklüğü ve lekenin yaşına bağlı olarak seans sayısı değişebilir ama genelde en fazla 4 seansta lekeler yok olur.

ELLE: Değişik etkenlere bağlı yüzdeki kırışıklıklara nasıl çözümler getiriyorsunuz?
Dr.R.S.:
Kırışıklıkları gidermek için bir çok yöntemden bahsedebiliriz; ama ben en çok doğallığı korumak adına dolguları tercih ediyorum. Yüzün her bölgesi için ayrı kıvamlarda üretilen yüzde 100 hyaluronik asit yapısında olan dolgulardan bahsetmek istiyorum. Hyalüronik asit, cildimizin doğal bir ana bileşenidir. Cildin nemini temin eder ve cilde kayganlaştırıcı, pürüzsüz ve güzel bir görünüm kazandırır.
Bu nitelikler yaşlanmayla birlikte bozulmaya başlar: üst ve alt yanaklar çökmeye başlar, kırışıklıklar meydana gelir, yüzün oval şekli kaybolur ve yüzdeki uyum bütünlüğü olumsuz yönde etkilenir. Benim kullandığım dolgu hyalüronik asid esaslıdır, hayvansal kaynaklardan elde edilmemiştir, emilebilir ve ciltteki hyaluronik asit kaybını telafi eder. Kul­lan­dı­ğım dol­gu mad­de­si ‹s­viç­rede üre­ti­lip 2008 yı­lı­nın Aest­he­tic Me­di­ci­ne Awards ödü­lü­nü ka­zan­mış­tır. Ya­ni gü­ven­li­dir.

ELLE: Bu dolgu maddesini yüzün her yerinde kullanmak mümkün mü?
Dr.R.S.:
Bu dolgu maddesinin yüzün her bölümüne göre farklı incelik ve  kıvamda enjektabl versiyonları olduğundan dolayı oldukça doğal sonuçlar elde ediyoruz. Örneğin dudak kalınlaştırmak veya dolgunlaştırmak için kullandığımız dolgunun viskoelastik özelliği dudağın doğal yapısının tıpatıp aynısı olduğundan dolayı, uygulandığında aynen dudağın doğal kıvamını elde ediyoruz. Yani dudak doğal yumuşaklık ve görünümde fakat daha dolgun  oluşundan bahsetmek mümkün.
.