CİLT BAKIM RUTİNİNİZE SERUM EKLEMEK İÇİN 20 NEDEN

Tüm endişelere karşı bir serum bulmanız mümkün!

Cilt bakım rutininiz sadece 5 adımdan veya 15 adımdan oluşuyor olabilir. Ama rutininizde öncelikli olması gereken bir ürün var ise o da serumlar! Hedefe yönelik içerikleri ve formülleri ile cilt bakım sorunlarınızı gideren serumlar, yüksek konsantrasyon içerikleri ile normal nemlendiricelere ve kremlere kıyasla daha etkili oluyorlar. Likit veya jel şeklinde olan serumlar, klasik cilt bakım ürünlerinden çok daha derine inerek, cildinizin alt katmanlarına ulaşabiliyor. 

Serum kullanmaya başlamak için yaşlanma belirtilerini beklemenize gerek yok! Akne, koyu leke, ince çizgiler, kırışıklıklar, cilt tonu eşitsizliği gibi pek çok endişeye yönelik formüle edilen serumlar arasından şikayetinize göre bir ürün seçebilirsiniz. Serum seçerken önemli olan cilt sorunlarınıza yönelik olduğuna emin olmanız. Cildinizi nemlendirmek mi istiyorsunuz? Nemlendirici bir serumun içerisinde hiyalüronik asit ve peptitler görebilirsiniz. Cildinizin dolgun ve ışıltılı görünmesini sağlayan hiyalüronik asit, cilt bariyerlerini güçlendirerek cildinizin kendi kendini iyileştirmesini destekliyor. Yaşlanma karşıtı bir serum mu arıyorsunuz? O zaman retinol, glikolik asit ve C-Vitamini içerikli serumlara yönelin. Hücre yenilenmesine yardımcı olan retinol içerikli serumlar ile yaşlanma belirtilerine elveda diyebilirsiniz!

Günde iki defa uygulayabileceğiniz serumları yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Oldukça hafif formülleri olduğu için ağırlık hissi vermeyen serumları uygulamadan önce yüzünüzü temizleyin. Cilt temizliği dışında diğer cilt bakım ürünlerinden önce sürülmesi tavsiye edilen serumlardan sonra güneş kremi veya makyaj sürebilirsiniz. İster serumlarla uzun ve seviyeli bir ilişkiye sahip olun ister serumlara yeni başlayan biri… Fotogaleride farklı endişelere yönelik serumlar ile bakım rutininize ekleyebileceğiniz 20 farklı ürün görebilirsiniz…